#1 2008-05-21 18:45:57

Folvor

Strażnik

Zarejestrowany: 2008-05-13
Posty: 134
Punktów :   

Ciemne Wieki - podsumowanie

Bardzo proszę, kontrowersyjny temat. Wszyscy wiemy, że kościół zrobił w średniowieczu wielką kupę, która śmierdziała jeszcze dłuuugo i powodowała źle. Czy zrobił coś jednak dobrego?
No to lecimy, plusy i minusy istnienia tyranii kościoła, krucjat, nauki, wiary, cywilizacji, wszystkiego, do czego się przyczynił, a do czego nie przyczynił Kościół.

Dołączę później. Narazie tylko zakładam temat

Offline

 

#2 2008-05-21 18:51:38

Mariusz

Profesor

8383212
Skąd: Bielsk Podlaski
Zarejestrowany: 2008-04-29
Posty: 276
Punktów :   

Re: Ciemne Wieki - podsumowanie

Nauczenie rolników trójpolówki i danie im nowocześniejszych narzędzi. Oprócz tego uczyli dzieci w szkołach przy kościołach. Robili to mnisi, ale to w końcu także duchowni. O złych rzeczach nie chce mi się pisać, bo strasznie dużo ich.


"Dla mnie rap to nie żaden dodatek do piwa chłopaku
bo to piwo powinno być dodatkiem do rapu,
leję na pseudorap jak na piwo w pubie
to paradoks, bo leję na urynoterapię.

Offline

 

#3 2008-05-21 19:45:19

Xin

Obywatel

3751184
Call me!
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2008-05-09
Posty: 52
Punktów :   
WWW

Re: Ciemne Wieki - podsumowanie

Mariusz napisał:

Nauczenie rolników trójpolówki i danie im nowocześniejszych narzędzi. Oprócz tego uczyli dzieci w szkołach przy kościołach. Robili to mnisi, ale to w końcu także duchowni. O złych rzeczach nie chce mi się pisać, bo strasznie dużo ich.

Własna polityka militarna Kościoła, Kościół ponad władcami państw. Kupowanie odpustów, kupowanie urzędów, czy chociażby dzisiaj: pedofila. Niestety- jest się czego wstydzić, papież (nie pamiętam niestety który..), który miał kilka kochanek, dzieci raczej nie jest powodem do dumy. Przynajmniej- nie byłby dla mnie.


http://img.userbars.pl/68/13446.gif
Uniżony sługa Lillith

Offline

 

#4 2008-05-27 17:55:40

Westert

Ja tu tylko sprzątam

5872137
Skąd: Kłobuck
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 296
Punktów :   
WWW

Re: Ciemne Wieki - podsumowanie

Xin napisał:

Własna polityka militarna Kościoła, Kościół ponad władcami państw. Kupowanie odpustów, kupowanie urzędów, czy chociażby dzisiaj: pedofila. Niestety- jest się czego wstydzić, papież (nie pamiętam niestety który..), który miał kilka kochanek, dzieci raczej nie jest powodem do dumy. Przynajmniej- nie byłby dla mnie.

Zdaje się, że to o Ciemnych Wiekach, nie widzę powodu o mówieniu, na temat dzisiejszej pedofilii. Kościół dał kopa w rzyć cywilizacji, rozpętał kilka wojen. Że Inkwizycja i hamowanie nauki? A kto tę naukę finansował? Kto zbierał wiedzę Antyczną? Kto ocalił Arystotelesa, Helladę, Sokratesa dla nas? A argumenty o hamowaniu nauki przez kościół, i że bez kościoła nauka rozwijała by się szybciej przypomina mi oskarżenie wynalazcy prądu (metafora) którego oskarża się o to, że nie chce aby były lamy jarzeniowe, o to że blokuje postęp, mimo iż bez niego nie byłoby żadnych lamp.


la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi

Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plmaltańczyk miniaturka waga zaproszenia-na-komunie-wzory.eu Serwis mitsubishi Warszawa