#1 2008-05-06 14:30:08

edgar 20

Strażnik

8443190
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 164
Punktów :   

W co wierzą ateiści?

Dziwne to pytanie nie twierdze że istnieje na nie odpowiedź jednak musi(?) być coś w co wierzycie. Może w siebie, może w jakąś ideologie. Nie wiem czekam na wasze opinie.

Offline

 

#2 2008-05-06 14:37:22

Lilith

Szlachcic

Zarejestrowany: 2008-05-01
Posty: 197
Punktów :   

Re: W co wierzą ateiści?

Sprecyzuj, o co chodzi. Bo odpowiedź "wierzę w naukę", "wierzę w siebie" chyba nie do końca pasuje? Tzn ja wiem, że sam podałeś taką odpowiedź, ale nie wiem, o jaką wiarę Ci chodzi. Bo dla mnie ważniejsza jest wiedza, niż wiara. Wierzę w swoje możliwości, wierzę, że kieruję (w pewnym stopniu) swoim życiem, zgodnie z osiągnięciami nauki zakładam tak i tak, ale to nie jest wiara taka, jak wiara religijna, bo jeśli chodzi o wiarę w teorie naukowe, to co innego, bo one mogą zostać potwierdzone lub obalone, co oczywiście wpłynie na moją wiarę. A ideologia to chyba co innego niż wiara? mam swój światopogląd, o to Ci chodzi? Bo generalnie, nie wierzę w nic, przez co możnaby nazwać mnie osobą wierzącą w ogólnie przyjętym znaczeniu tego słowa.


"Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej." R. Dawkins

Offline

 

#3 2008-05-06 15:46:09

Mariusz

Profesor

8383212
Skąd: Bielsk Podlaski
Zarejestrowany: 2008-04-29
Posty: 276
Punktów :   

Re: W co wierzą ateiści?

Ja nie wierzę w taką osobą jak bóg, który stworzył świat, jest nieomylny itp. itd. Po prostu wiem, że świat został stworzony poprzez wilki wybuch kilka miliardów lat temu. Nauka wyklucza twierdzenia chrześcijaństwa.


"Dla mnie rap to nie żaden dodatek do piwa chłopaku
bo to piwo powinno być dodatkiem do rapu,
leję na pseudorap jak na piwo w pubie
to paradoks, bo leję na urynoterapię.

Offline

 

#4 2008-05-06 19:03:03

edgar 20

Strażnik

8443190
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 164
Punktów :   

Re: W co wierzą ateiści?

Ja nie wierzę w taką osobą jak bóg, który stworzył świat, jest nieomylny itp. itd. Po prostu wiem, że świat został stworzony poprzez wilki wybuch kilka miliardów lat temu. Nauka wyklucza twierdzenia chrześcijaństwa.

Nie wiem czy przeczytałeś pytanie, brzmi ono "W co wierzą ateiści" więc nie pytam cię  o to czy nauka wyklucza twierdzenia chrześcijaństwa lecz o to w co takiego wieżą ateiści, to że w Boga nie wierzysz jest dla mnie oczywistością.

Offline

 

#5 2008-05-06 20:43:08

Mariusz

Profesor

8383212
Skąd: Bielsk Podlaski
Zarejestrowany: 2008-04-29
Posty: 276
Punktów :   

Re: W co wierzą ateiści?

Może źle to sformułowałem, ale chodziło mi o to, że w nic nie wierzą, w żadną nieznaną moc (pod postacią boga), która stworzyła świat.


"Dla mnie rap to nie żaden dodatek do piwa chłopaku
bo to piwo powinno być dodatkiem do rapu,
leję na pseudorap jak na piwo w pubie
to paradoks, bo leję na urynoterapię.

Offline

 

#6 2008-05-06 21:27:52

Reczula

Przybysz

Zarejestrowany: 2008-05-06
Posty: 8
Punktów :   

Re: W co wierzą ateiści?

Jeśli chodzi o mnie to wierzę w mieszaninę twardych faktów  nauki, co bardziej prawdopodobnych teorii i hipotez, oraz własnych domysłów. Ogólnie w rozum człowieka. Wierzę że świat powstał z osbliwości, choć nie wiem dokładnie czym ta osobliwość była. Wierzę że fauna i flora, a nawet człowiek jest tworem wysoce uporządkowanego piramidalnego przypadku. Wierzę, że na innych planetch może istnieć wysoce zorganizowane życie. W końcu wierzę, że Boga nie ma.

Ostatnio edytowany przez Reczula (2008-05-06 21:28:14)

Offline

 

#7 2008-05-07 04:16:07

Westert

Ja tu tylko sprzątam

5872137
Skąd: Kłobuck
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 296
Punktów :   
WWW

Re: W co wierzą ateiści?

W co wierzę? Wierzę za Einsteinem że nieskończona jest głupota ludzka i Wszechświat, choć do drugiego są wątpliwości. Wierzę, że albo cywilizacja Zachodu zostanie wyparta, wierzę, że palenie szkodzi.

Nie wierzę w siebie, nie wierzę w żadną ideologię. Wierzę w zasadę złotego środka, jeśli już.


la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi

Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn

Offline

 

#8 2008-05-07 05:21:20

Lilith

Szlachcic

Zarejestrowany: 2008-05-01
Posty: 197
Punktów :   

Re: W co wierzą ateiści?

ho ho ho, to się ateistów namnożyło...


"Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej." R. Dawkins

Offline

 

#9 2008-05-09 14:17:20

marosuaff

Przybysz

Zarejestrowany: 2008-05-09
Posty: 12
Punktów :   

Re: W co wierzą ateiści?

A ja wierzę w przyrodę i rządzące nią siły. I tak jak wspomnieli ludzie wcześniej w siebie i swoje mozliwości...


http://forum.plemiona.pl/image.php?u=8239&type=sigpic&dateline=1203772271
Put the gun in my mouth and pull the trigger, I feel so alive...

Offline

 

#10 2008-05-10 10:50:45

Xin

Obywatel

3751184
Call me!
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2008-05-09
Posty: 52
Punktów :   
WWW

Re: W co wierzą ateiści?

Ja natomiast wierzę w siebie (to się tutaj powtarza^^), wierze w naukę, wierzę że istnieje wysoko rozwinięte życie pozaziemskie. Wierzę, że Boga nie ma (nauka wyklucza tą teorię). Ogólnie jestem ateistą-realistą.


http://img.userbars.pl/68/13446.gif
Uniżony sługa Lillith

Offline

 

#11 2008-05-10 22:55:58

Korybut

Obywatel

Zarejestrowany: 2008-05-05
Posty: 71
Punktów :   

Re: W co wierzą ateiści?

edgar 20 napisał:

Dziwne to pytanie nie twierdze że istnieje na nie odpowiedź jednak musi(?) być coś w co wierzycie. Może w siebie, może w jakąś ideologie. Nie wiem czekam na wasze opinie.

Z calym szacunkiem: glupie pytanie.
Wierzyc, to znaczy bezwarunkowo przyjmowac to, co glosi ktos/cos, komu sie ufa.
Wierze w moja pania. Wierze w jej coreczke. Kocham je, wiec wierze.

Za nic mam biblie, ksiazke spisana przez pokolenia skrzywionych.

Offline

 

#12 2008-05-12 14:14:59

edgar 20

Strażnik

8443190
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 164
Punktów :   

Re: W co wierzą ateiści?

Za nic mam biblie, ksiazke spisana przez pokolenia skrzywionych.

Uuuu no to brutalnie potraktowałeś wszystkie osoby które są więżące i samą religię ponieważ to właśnie na Biblii opiera się chrześcijaństwo a ty uważasz że została napisana jak to powiedziałeś przez ludzi skrzywionych, czyli co bo nie rozumiem głupich, zboczonych. Możesz mieć tą księgę za nic to twój wybór ale nie wiem po co obrażać jej twórców.
Piszesz jeszcze że pytanie jakie zadałem jest głupie, może i tak ale wielu się wypowiedziało ponieważ nawet ateiści muszą w coś lub kogoś wierzyć. Twoja wypowiedź jest głupia nie na temat.

Offline

 

#13 2008-05-13 21:23:48

Testudos

Obywatel

Zarejestrowany: 2008-05-13
Posty: 59
Punktów :   

Re: W co wierzą ateiści?

Za nic mam biblie, ksiazke spisana przez pokolenia skrzywionych.

Udowodnij, proszę, czemu byli skrzywieni. Czekam.


Jesteśmy Gwardią Imperialną, Młotem Imperatora, rzeszą wiernych mu ludzi, potężną siłą, mocą degradującą planety do postaci kilku atomów... A, chcecie się bić? Tam są Space Marines, pogadajcie z nimi... Okej? Tak? Dobrze?

Offline

 

#14 2008-05-14 18:37:51

Westert

Ja tu tylko sprzątam

5872137
Skąd: Kłobuck
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 296
Punktów :   
WWW

Re: W co wierzą ateiści?

Ordnung muss sein!

Widać potrzebne jest abym się wtrącił. Korybut, razisz uczucia religijne. Sam Einstein mówił, że szczęście zależy również od umiejętności trzymania języka za zębami. Mnie to razi, choć nie wierzę, a co dopiero wierzących?

Koniec tematu.


la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi

Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn

Offline

 

#15 2008-05-15 12:05:48

Lilith

Szlachcic

Zarejestrowany: 2008-05-01
Posty: 197
Punktów :   

Re: W co wierzą ateiści?

http://art196kk.psr.org.pl/

ciekawa inicjatywa PSR, może kogoś zainteresuje.


"Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej." R. Dawkins

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plcalominal