Hewito

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2008-08-13 10:03:39

Caislohen

Grafomańska dusza

12045095
Skąd: Moriand
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 329
Punktów :   

Muzyka filmowa - soundtracki

Jakiej muzyki filmowej słuchacie najbardziej?
Tworzę ten temat, bo w dziale filmu pojawiło się wiele głosów na temat muzyki w filmach.

Ja, jak już wiadomo, najbardziej lubię ścieżkę dźwiękową z Władcy Pierścieni, a i jeszcze z Piratów z Karaibów - ale nie wszystko.


Jeśli coś jest niejasnego, chcesz o coś zapytać - dowiedzieć dlaczego się przyczepiłem - pisz.


A'iere! Elenia Nu Lauriel || Lauriel Ainia Nu viel

Offline

 

#2 2008-08-13 10:11:20

Mariusz

Profesor

8383212
Skąd: Bielsk Podlaski
Zarejestrowany: 2008-04-29
Posty: 276
Punktów :   

Re: Muzyka filmowa - soundtracki

W tej chwili to dobrze nie pamiętam ścieżki dźwiękowej z Ojca Chrzestnego, ale pamiętam, że niezłą była. Dodaj w temacie o soundtrackach z gier. Niektóre są naprawdę świetne. Mi bardzo podobał się soundtrack z Need For Speed: Underground. Najwięcej jest tam rocka i rapu. Świetne kawałki. Jeszcze co do muzyki filmowej - podoba mi się ścieżka dźwiękowa z filmu Blokersi. Wam się nie spodoba, nie musicie sprawdzać.


"Dla mnie rap to nie żaden dodatek do piwa chłopaku
bo to piwo powinno być dodatkiem do rapu,
leję na pseudorap jak na piwo w pubie
to paradoks, bo leję na urynoterapię.

Offline

 

#3 2008-08-13 10:14:01

Meheal Vermos

Tutejszy

Skąd: Cesarstwo Apokalipsy
Zarejestrowany: 2008-07-02
Posty: 122
Punktów :   

Re: Muzyka filmowa - soundtracki

Oczywiśce: Gladiator, Piraci z Karaibów, The Rock, Wiedźmin (także z gry), i wiele innych
A z gier to jeszcze lair ;] Genialne!


"Człowiek to upiększony obraz kłamstw i negatywnych uczuć" - Archanioł Deireval Cean

Offline

 

#4 2008-08-13 10:21:28

Caislohen

Grafomańska dusza

12045095
Skąd: Moriand
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 329
Punktów :   

Re: Muzyka filmowa - soundtracki

O! Z Wiedźmina (gry) a tak, muzyka świetna, ja uwielbiam Shaent Blathanna.
Jeszcze z gier to - z Twierdzy Krzyżowiec (lub Krucjata - różnie nazywają) [Stronghold - Crusader].

A tak w ogóle to - Howar Shore (m.in. Władca Pierścieni) i Hanns Zimmer (m.in. Piraci z Karaibów).


Jeśli coś jest niejasnego, chcesz o coś zapytać - dowiedzieć dlaczego się przyczepiłem - pisz.


A'iere! Elenia Nu Lauriel || Lauriel Ainia Nu viel

Offline

 

#5 2008-08-13 10:27:43

Mariusz

Profesor

8383212
Skąd: Bielsk Podlaski
Zarejestrowany: 2008-04-29
Posty: 276
Punktów :   

Re: Muzyka filmowa - soundtracki

Ennio Morricone - np. Ojciec Chrzestny, Dawno temu w Ameryce.


"Dla mnie rap to nie żaden dodatek do piwa chłopaku
bo to piwo powinno być dodatkiem do rapu,
leję na pseudorap jak na piwo w pubie
to paradoks, bo leję na urynoterapię.

Offline

 

#6 2008-08-13 10:56:52

Meheal Vermos

Tutejszy

Skąd: Cesarstwo Apokalipsy
Zarejestrowany: 2008-07-02
Posty: 122
Punktów :   

Re: Muzyka filmowa - soundtracki

Ten prawda, wszystkich się słucha. Ale to już znane i uznane "firmy". Ich piosenki to piękno samo w sobie.


"Człowiek to upiększony obraz kłamstw i negatywnych uczuć" - Archanioł Deireval Cean

Offline

 

#7 2008-08-13 17:32:55

Belwar

Tutejszy

Zarejestrowany: 2008-05-05
Posty: 97
Punktów :   

Re: Muzyka filmowa - soundtracki

Jeśli chodzi o gry PC,  to rekordem jest muzyka z Morrowinda - jeden, na tyle neutralny utwór, że zaczął mnie szlag brać dopiero po pół roku gry...

A filmy? Soundtrack z 300 przesłuchałem z kilkanaście razy, nie oglądając filmu. Mooc!
Gorąco polecam.


"Wodzionka, wodzionka, to jest ósmy świata cud..."

Offline

 

#8 2008-08-13 18:20:24

Terrapodian

Nowicjusz

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2008-08-12
Posty: 17
Punktów :   

Re: Muzyka filmowa - soundtracki

Ennio Morricone - np. Ojciec Chrzestny

Morricone nie robił soundtracku do Ojca Chrzestnego (chyba, że o czymś nie wiem). Twórcą jest Nino Rota.

No i soundtrack do tego filmu należy do jednych z moich ulubionych. W szczególności polecam "The Godfather Final" - prawdziwe cudo. Oprócz tego uwielbiam ścieżkę do "Omena" Jerry'ego Goldsmitha i ten charakterystyczny motyw "Sanguis bibimus, corpus edimus." Warto przesłuchać jej w ciemnym, pustym pokoju. Zapewniam, że odczucia będą niesamowite. Muszę wspomnieć o Johnie Williamsie, jako że stanowi chyba mojego ulubionego twórcę muzyki charakterystycznej dla Hollywood (no wiecie, patos, symfonia etc.) - szczególnie chwała mu się należy za "Gwiezdne wojny" i pewne utwory, bez których tej serii sobie nie wyobrażam. Warto jeszcze powiedzieć co nieco o twórcy soundtracku do K-Pax - E. Shearmur. Niby nie lubię muzyki elektronicznej, jednak w tym przypadku połączył ją z klasycznymi instrumentami - a efekt jest świetny. Czasami przesłuchuję też muzyki Wendy Carlos do "Mechanicznej Pomarańczy".

Soundtracków nie słucham zbyt wiele, bo i nie traktuję ich jak każdą inną muzykę (tzn. kieruję się gatunkiem lub nazwą, a w tym przypadku nazwiskiem twórcy) - po prostu oglądam film i stwierdzam, że ścieżka dźwiękowa jest świetna, więc skupiam się na tym.

Ostatnio edytowany przez Terrapodian (2008-08-13 19:10:56)

Offline

 

#9 2008-09-07 20:06:25

Xin

Obywatel

3751184
Call me!
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2008-05-09
Posty: 52
Punktów :   
WWW

Re: Muzyka filmowa - soundtracki

Ojciec Chrzestny, Człowiek z Blizną, Rekwiem dla Snu, Władca Pierścieni, Gwiezdne Wojny, Indiana Jones, - z tych filmów ścieżki dźwiękowe mi się bardzo podobają. W kolejności od najlepszej. Do tego muzyka z GTA SA, GTA IV oraz gry Scarface.


http://img.userbars.pl/68/13446.gif
Uniżony sługa Lillith

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plgrzejniki purmo we wrocławiu Hologramy na legitymacje psycholog Piła