#1 2008-06-28 11:07:03

Caislohen

Grafomańska dusza

12045095
Skąd: Moriand
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 329
Punktów :   

Kwiaciarnia

Zapewne temat wam nic nie mówi - niektórzy więc mogli się przestraszyć. Śpieszę z wyjaśnieniami, nie będzie to temat o florystyce, lecz z kwiatkami związany.
Tutaj zajmiemy się szczególnymi kwiatkami literackimi, nie tylko z naszego forum. Każdy, kto przeczyta gdzieś jakieś niedorzeczne zdanie, kompletnie głupie i śmieszne, niech je wrzuci. Postaramy się zanalizować problem i podyskutować na temat danego przypadku.
Zamieszczajcie tylko przydatne kwiatki, bo ona mają nam pomóc w nie popełnianiu podobnych błędów. Ukazane kwiatki mają nam uzmysłowić o błędach, które sami możemy popełnić.
Ku przestrodze...


Jeśli coś jest niejasnego, chcesz o coś zapytać - dowiedzieć dlaczego się przyczepiłem - pisz.


A'iere! Elenia Nu Lauriel || Lauriel Ainia Nu viel

Offline

 

#2 2008-07-01 11:49:16

Folvor

Strażnik

Zarejestrowany: 2008-05-13
Posty: 134
Punktów :   

Re: Kwiaciarnia

"Bjoh'n złapał orka czule, i szepcząc mu do ucha, odrąbał mu łeb. Poprzecznie, łukiem znad swojej głowy aż do ziemii, która teraz klapła krwią. Było deszczowo, a poza tym, to krew nie zmywa się tak łatwo. Bjoh'n wiedział to, więc uniósł czym prędzej sakiewkę i zaniósł jako nagrodę; zaniósł swej pani.
Ojej, pomyślał, widząc, że jest rozpruta."

Hm, następnego nie zacytuję dosłownie, ale to perełka perełek:

"[Marian] wsiadł do swojej ciężarówki, razem ze swymi dwoma kumplami, i razem pojechali do Małgosi. W duchu pomyślał, że zmieściłoby się w niej czterech [xDDD - przy. Folvora]. Żałował, że nie pakował więcej. Teraz już na to za późno.
- Ładujcie dalej - powiedział. - Ja jeszcze muszę się załatwić parę spraw."

I to nie był humoreski ]:->

Offline

 

#3 2008-07-01 14:38:59

Caislohen

Grafomańska dusza

12045095
Skąd: Moriand
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 329
Punktów :   

Re: Kwiaciarnia

Świetne. Nawet nie myślałem, że można tak coś napisać. Ja kiedyś spotkałem pewne zdanie, które mnie bardzo bawiło, lecz nie umywa się do przedstawionych powyżej.

Puszka po piwie wyleciała na wolność, uderzając o asfalt i rozchlapując dookoła kropelki bursztynowego płynu.

Jak dotąd nie spotkałem się z takim kiczem, który reprezentował ze sobą tak niski poziom. Może to dobrze, bo pewnie powyrywałbym sobie włosy ze złości, a potem spadł z krzesła ze śmiechu.

[edit]27 lipca - nie chce mi się nowego posta pisać

Wojowniczka szczelnie okryła się peleryną i chwyciła białymi dłońmi długą kitę czarnych pukli wiszących na jaj plecach.

Ciekawe zdanko. Mi się podoba.


Jeśli coś jest niejasnego, chcesz o coś zapytać - dowiedzieć dlaczego się przyczepiłem - pisz.


A'iere! Elenia Nu Lauriel || Lauriel Ainia Nu viel

Offline

 

#4 2008-07-28 11:35:37

edgar 20

Strażnik

8443190
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 164
Punktów :   

Re: Kwiaciarnia

- Jedyne co mogę stracić, to życie - odparł Wyspiarz

Lubie to zdanie jest takie pompatyczne i pełne odwagi, takie wyznania zdarzają sie niezwykle rzadko. A co do "jaj" to nie wiedziałem że mają plecy

Offline

 

#5 2008-07-28 12:11:57

Caislohen

Grafomańska dusza

12045095
Skąd: Moriand
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 329
Punktów :   

Re: Kwiaciarnia

...
Nie sądziłem, że zasługuję na zapis w Kwiaciarni. Czuję się zaszczycony Edgarze - kłaniam się nisko i polecam na przyszłość.

A ja dorzucę coś jeszcze, co dziś znalazłem. Rozwaliło mnie totalnie:

Właściciel telefony szybko ręką przetarł ścieka z ust, wyjął komórkę i powiedział
- cześć kochanie

Takie rzeczy to tylko w Erze...


Jeśli coś jest niejasnego, chcesz o coś zapytać - dowiedzieć dlaczego się przyczepiłem - pisz.


A'iere! Elenia Nu Lauriel || Lauriel Ainia Nu viel

Offline

 

#6 2008-07-28 15:31:34

Folvor

Strażnik

Zarejestrowany: 2008-05-13
Posty: 134
Punktów :   

Re: Kwiaciarnia

Edgar, lepiej pompatyczne niż...
"Z głuchym trzaskiem dziecko przeleciało przez szybę i poleciało na asfalt. Późniejsze DUP!, które nastąpiło, upewniło Joannę, że jej jedyny syn wpadł pod ciężarówkę."
[pewnie potem powiedziała "Zaiste, och, azaliż. Mój jedyny syn wpadł z dziwnym "DUP!" pod ciężarówkę.  No trudno, zrobi się ładniejszego"]

Offline

 

#7 2008-07-28 15:43:17

Caislohen

Grafomańska dusza

12045095
Skąd: Moriand
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 329
Punktów :   

Re: Kwiaciarnia

No to ja jeszcze dowalę coś:

W każdym całym na cały

I tutaj zagadka: czy wiecie o co tutaj chodzi? Jeśli ktoś zna odpowiedź - niech zgłosi się natychmiastowo - do wygrania - kosz pełen satysfakcji i uznania.

rzuciła się na mnie wbijając mnie pazury w piersi

Powinno wystarczyć - znajdę więcej to dorzucę.

Folvor - świetne. Dawno nie spotkałem takiego kwiatka. Aż dziw bierze, że można tak pisać.


Jeśli coś jest niejasnego, chcesz o coś zapytać - dowiedzieć dlaczego się przyczepiłem - pisz.


A'iere! Elenia Nu Lauriel || Lauriel Ainia Nu viel

Offline

 

#8 2008-07-28 15:47:51

Folvor

Strażnik

Zarejestrowany: 2008-05-13
Posty: 134
Punktów :   

Re: Kwiaciarnia

Ale problem, wejdź sobie na www.opowiadania.pl czy coś i poszukaj opowieści horror-gore-splatterpunk czy coś napisanego przez 7-latka.

W każdym całym na cały

Całym-nacały to brzmi jak hinduska wyliczanka

Offline

 

#9 2008-07-28 16:15:11

Caislohen

Grafomańska dusza

12045095
Skąd: Moriand
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 329
Punktów :   

Re: Kwiaciarnia

Ale problem, wejdź sobie na www.opowiadania.pl czy coś i poszukaj opowieści horror-gore-splatterpunk czy coś napisanego przez 7-latka.

No stary - ja się nie czepiam siedmiolatków. Ja w wieku siedmiu lat partykułę nie pisałem łącznie z czasownikami. Nikt się mnie nie czepiał, bo wiedzieli, że się tego nauczę. Gorzej jeśli licealista lub wyżej popełnia takie błędy.
Nie każdy rodzi się geniuszem i już w wieku czterech lat komponuje, nie każdy jest mistrzem, więc nie można oczekiwać, że zamiast za butelkę z mlekiem sięgnie po, na przykład, pióro i napisze cykl powieści, który ubóstwiać będzie cały świat.


Jeśli coś jest niejasnego, chcesz o coś zapytać - dowiedzieć dlaczego się przyczepiłem - pisz.


A'iere! Elenia Nu Lauriel || Lauriel Ainia Nu viel

Offline

 

#10 2008-07-28 18:27:31

Folvor

Strażnik

Zarejestrowany: 2008-05-13
Posty: 134
Punktów :   

Re: Kwiaciarnia

Nie chodzi mi o wiek, tylko o mentalność. A i tak te cytaty pochodzą z innego źródła.

Mm... tak bez off-topu.

"Często gęsto..." - aż dziw bierze, ale popularny zwrot xD

Offline

 

#11 2008-07-28 22:11:42

Caislohen

Grafomańska dusza

12045095
Skąd: Moriand
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 329
Punktów :   

Re: Kwiaciarnia

No tak, trochę się zapędziliśmy.

"Często gęsto..." - aż dziw bierze, ale popularny zwrot

Oj tak. Mój dyrektor tak mawia - nie mogę wytrzymać, gdy przemawia...


Jeśli coś jest niejasnego, chcesz o coś zapytać - dowiedzieć dlaczego się przyczepiłem - pisz.


A'iere! Elenia Nu Lauriel || Lauriel Ainia Nu viel

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plgrzejniki purmo we wrocławiu Hologramy na legitymacje psycholog Piła