#1 2008-05-14 22:47:24

Belwar

Tutejszy

Zarejestrowany: 2008-05-05
Posty: 97
Punktów :   

Erika Steinbach i jej wypędzeni

Jakie macie zdanie na ten temat? Co myślicie o tej pani polityk? Popieracie, sprzeciwiacie się?

Gdybym zobaczył ją kiedyś na ulicy, to wyrwałbym kawał asfaltu i nim w nią rzucił.

>Dobra, ziemia do Belwara, schodzimy na ziemię, schodzimy na ziemię...<

Miałem zrobić "" w słowie wypędzeni, ale rozmyśliłem się, bo trzeba być, bądź co bądź, obiektywnym.

Po prostu nie mogę zrozumieć tej kobiety. Niemcy zaatakowały Polskę, wypędziły jakieś 2 mln samych polaków, nie wspominając już o Żydach czy Cyganach. Nie trzeba chyba wyjaśniać, że to co zrobili, nie mieści się w jakichkolwiek ramach i ciężko to z czymkolwiek porównać. Po wojnie, pierwsze skrzypce w polityce przesiedleniowej grał ZSRR. Nie my, my byliśmy tylko tymi, którym ucinano i przyszywano. Ogólnie, więcej straciliśmy na wojnie terytorium niż zyskaliśmy. Niemcy tylko stracili (bądź co bądź, przegrali), a kto tylko zyskał? ZSRR.

Wracając do przesiedleń. Niemcy chcą odszkodowań za majątki, które stracili po wojnie? Pewnie słyszeliście, że gdyby mieli oddać Polsce za wszystkie zniszczenia i wszystko to, co zrabowali podczas II WŚ, to zbankrutowaliby? Więcej mam nadzieję na tej płaszczyźnie nie trzeba wyjaśniać.


Dalej. Słyszałem wypowiedź Eriki Steinbach o tym, że trzeba ponosić odpowiedzialność za swoje czyny, i że to Polacy są winni temu fragmentowi historii, jakim była druga wojna światowa, a potem następującym wypędzeniom biednych, niczemu nie winnych Niemców. Chyba użyję nawet określenia "lol".

Zostają jeszcze filmy propagandowe, inaczej nie da się tego nazwać, o końcu wojny. Gdzie Niemcy są uciskani, mordowani, i jednocześnie bohaterscy, a jak gdzieś się znajdą naziści, to głupi i schlani. Wszystko wygląda tak, jakby wojna rozpoczynała się w tym momencie, w którym zaczyna się film.

Młodzieżówka nazistów w Niemczech? Nie, nie mam na to siły, to stanowczo nie dla mnie...


"Wodzionka, wodzionka, to jest ósmy świata cud..."

Offline

 

#2 2008-05-15 11:47:47

Lilith

Szlachcic

Zarejestrowany: 2008-05-01
Posty: 197
Punktów :   

Re: Erika Steinbach i jej wypędzeni

Dla mnie jest to szczyt bezczelności. Niech jeszcze powiedzą, że to nasza wina, że Niemcy nas zaatakowali w 39 i wyniszczyli Polskę, bo przecież mogliśmy poddać się bez walki. Wkurza mnie to tym bardziej, że upominają się o tereny całkiem niedaleko od mojej miejscowości. I kurcze nie ma się co dziwić ogólnej niechęci Polaków do Niemców (ja do ogółu nic nie mam, ale wkurzają mnie takie jednostki, o których mowa w temacie).


"Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej." R. Dawkins

Offline

 

#3 2008-05-15 22:18:15

Testudos

Obywatel

Zarejestrowany: 2008-05-13
Posty: 59
Punktów :   

Re: Erika Steinbach i jej wypędzeni

NO JAK MOGLIŚMY STAWIĆ OPÓR?! NO JAK?! JAK?! JESTEŚMY BEZCZELNYMI KREATURAMI!
Przepraszamy, pani Eriko, że stawiliśmy opór i broniliśmy ojczyzny, przepraszamy, przepraszamy...

Jakbym ja ją zobaczył, nie niszczyłbym polskich dróg. Zatłukłbym ją własnoręcznie.

Kula w łeb dla tej pani, rachunek za pocisk dopisać do odszkodowania od Niemeic dla Polski.


Jesteśmy Gwardią Imperialną, Młotem Imperatora, rzeszą wiernych mu ludzi, potężną siłą, mocą degradującą planety do postaci kilku atomów... A, chcecie się bić? Tam są Space Marines, pogadajcie z nimi... Okej? Tak? Dobrze?

Offline

 

#4 2008-05-15 22:29:24

Folvor

Strażnik

Zarejestrowany: 2008-05-13
Posty: 134
Punktów :   

Re: Erika Steinbach i jej wypędzeni

Znaczy się, jak się uprzeć, to my na kresach takich bajeranckich pakamer i autostrad (63 lata i w świetnym stanie!) nie zostawiliśmy. Ale ponieważ mieszkam na pomorzu zachodnim, mam ochotę wbić ją na pal, utopić, przejechać tramwajem, a resztki spalić, aby następnie jej duszę maltretować spirytystycznie pijąc spirytus i śpiewając o niej sprośne piosenki. Ale ma kobita trochę racji. A polacy również domagali się od ukrainy odszkodowań za "gospodarowanie ziemi".

Wypowiedzi nie będę komentował, bo są śmieszne i ich nie słyszałem.

Offline

 

#5 2008-05-16 22:14:33

MaWro

Bywalec

Zarejestrowany: 2008-05-13
Posty: 43
Punktów :   

Re: Erika Steinbach i jej wypędzeni

Kobieta jest co najmniej dziwna, Niemcy nas zaatakowały, a teraz chcą odszkodowań.

Na szczeście niewiele osób myśli tak jak ona(mam sporo przyjaciół niemców)

Offline

 

#6 2008-05-18 18:58:55

Sło(w)ik

Nowicjusz

Skąd: Suwałki
Zarejestrowany: 2008-05-01
Posty: 24
Punktów :   
WWW

Re: Erika Steinbach i jej wypędzeni

Dla mnie sprawa jest prosta. Wypłacimy odszkodowania Niemcom, gdy Rosjanie wydadzą nam wszystkie dokumenty wiązane ze zbrodnią katyńską, zwrócą Polsce kresy, oddadzą zagrabione mienie i także wypłacą odszkodowania. A że nie jest to możliwe to już inna sprawa.


http://img169.imageshack.us/img169/362/userbar476800ig8.gif

Offline

 

#7 2008-07-14 11:35:36

Sło(w)ik

Nowicjusz

Skąd: Suwałki
Zarejestrowany: 2008-05-01
Posty: 24
Punktów :   
WWW

Re: Erika Steinbach i jej wypędzeni

Amerykański kongres wysunie wobec Polski i Litwy jakąś rezolucje w sprawie reprywatyzacji i wypłacenia odszkodowań ofiarom niemieckich prześladowań, którym odebrano majątek (czyt. amerykańskim żydom). Nawet gdybyśmy mieli pieniądze, to dla mnie sprawa wydaje się absurdalna i nie do zaakceptowania.

Ostatnio edytowany przez Sło(w)ik (2008-07-14 11:35:57)


http://img169.imageshack.us/img169/362/userbar476800ig8.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plgrzejniki purmo we wrocławiu Hologramy na legitymacje psycholog Piła