#1 2008-07-10 18:38:44

Folvor

Strażnik

Zarejestrowany: 2008-05-13
Posty: 134
Punktów :   

Bolek?

Trochę stary temat, ale forum rozruszać trzeba
1) Jak myślicie - był Bolkiem Leszek, nie był Bolkiem?
2) Jak był, to czy wam to przeszkadza? Co sądzicie o postawie b. prezydenta?
3) [wersja gore] Jak nie był Bolkiem, to kto próbuje nas wszystkich okłamać? ;p

W moim oku Wałęsa to jednak, niezaprzeczalnie, jedynie, niepowtarzalnie - Bolek.

Offline

 

#2 2008-07-10 22:38:03

Caislohen

Grafomańska dusza

12045095
Skąd: Moriand
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 329
Punktów :   

Re: Bolek?

Prawda, temat stary, ale jakże ciekawy. Sam nie śledziłem tej sprawy na bieżąco, ale coś słyszałem - tutaj wychodzi moje nieoglądanie telewizji.
Pamiętam jak sam Wałęsa stwierdził, że: "takich Bolków, jak on, było sześćdziesięciu czterech". Ilu ich na prawdę było i czy sam były prezydent, ikona Solidarności nim był - tego się nie dowiemy, jak na razie przynajmniej.
Ale odpowiadając na pytania:
1 - myślę, że był, ale nie w takim charakterze, w jakim przedstawiają go historycy. Wałęsa mógł coś podpisać i pracować dla SB, ale tylko po co, aby go nie ścigali. Sam nie wiem, co o tym sądzić, ale myślę, że Wałęsa działał i w SB i w Solidarności, co umożliwiło mu zapewnienie sobie przyszłości. W każdym razie mógł powołać się na stronę, która akurat miała realne szanse przetrwania. Dobrze, że to była Solidarność.
Nie wiem, może trochę coś mące i źle gadam, ale takie moje odczucia - zwłaszcza o tej porze.
2 - teraz to już wszystko jedno. Komuny nima, więc wszystko już stare dzieje. A co do postawy Wałęsy, nie mogę nic powiedzieć, nie wiem, jakie było jego zachowanie, po ujawnieniu tych faktów (a może tylko faktoidów?).
3 - jeśli nie był TW Blokiem, to historycy szukają dziury w całym. Jeszcze znajdzie się wariat, który będzie wmawiał, że sam Karol Wojtyła współpracował. Ipeenowscy pracownicy może szukają rozgłosu,a media mają sprawę i nagłaśniają to wszystko.

Takie moje zdanie - trochę dziwne i zakręcone, ale cóż...


Jeśli coś jest niejasnego, chcesz o coś zapytać - dowiedzieć dlaczego się przyczepiłem - pisz.


A'iere! Elenia Nu Lauriel || Lauriel Ainia Nu viel

Offline

 

#3 2008-07-11 15:23:52

Westert

Ja tu tylko sprzątam

5872137
Skąd: Kłobuck
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 296
Punktów :   
WWW

Re: Bolek?

A co byście zrobili kiedy w nocy ściąga Was SB, w domu dzieci, żarcia nie ma i każą coś podpisać? Czy był Bolkiem czy nie był to tak naprawdę sprawa drugorzędna- i tak wszak był człowiekiem który był twarzą która rozwaliła komunę (założę się, że on był do pokazywania, a o wszystkim myślało wiele osób)

Niestety, moim zdaniem prawdy nie dojdziemy- zbyt dużo przekłamań, a i kochani "komuniści" sporo namieszali w papierach.


la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi

Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn

Offline

 

#4 2008-07-11 16:30:00

Folvor

Strażnik

Zarejestrowany: 2008-05-13
Posty: 134
Punktów :   

Re: Bolek?

Chodzi o to, że ten nędzarz się zapiera. Chodzi o to, że uwierzył w to, co o nim mówili.
Jak to sam powiedział "Ja sam wybawiłem świat przed komunizmem". Jak gdyby nie był jedynie twarzą, nic nie znaczącym kamyczkiem, którego pokazali, bo wedle ideałów przewodniczącym musiał być zwykły, szary człowiek - robotnik.
Żal, żal, żal xD
A w czasie prezydentury Wałęsy cały komunizm w Polsce spokojnie wrósł w underground i teraz opływa w gotówkę...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plgrzejniki purmo we wrocławiu Hologramy na legitymacje psycholog Piła