#1 2008-05-15 19:57:10

Folvor

Strażnik

Zarejestrowany: 2008-05-13
Posty: 134
Punktów :   

Izrael

No to nareszcie temat, w którym można się sensownie i przykładnie pokłucić
Czy to państwo powinno zaistnieć po 45'? Co sądzicie? Jakie argumenty? Dla mnie sprawa jest przegrana i to bagno wogóle nie powinno mieć miejsca.

Offline

 

#2 2008-05-15 20:16:41

Mariusz

Profesor

8383212
Skąd: Bielsk Podlaski
Zarejestrowany: 2008-04-29
Posty: 276
Punktów :   

Re: Izrael

Dla mnie sprawa jest przegrana i to bagno wogóle nie powinno mieć miejsca.

Ja sam nie wiem co myśleć o Izraelu. Żydzi byli na tych terenach wcześniej niż Arabii, no ale jak wiemy ekspansja turecka (może nawet wcześniej) Arabii podbili ten teren.


"Dla mnie rap to nie żaden dodatek do piwa chłopaku
bo to piwo powinno być dodatkiem do rapu,
leję na pseudorap jak na piwo w pubie
to paradoks, bo leję na urynoterapię.

Offline

 

#3 2008-05-15 21:53:21

Folvor

Strażnik

Zarejestrowany: 2008-05-13
Posty: 134
Punktów :   

Re: Izrael

Żydzi wynieśli się do Europy, nie walczyli jak Polacy o tereny. Uciekli, ratując choć cywilizację. 1500 lat później nie mieli prawa zabierać tego Arabom. Państwo żydowskie powinno być w Europie Środkowej albo USA. Albo nie powinno go być nigdzie, z racji, że nie istnieją ządne pobudki, aby dawać im ziemie. To ja już jestem większym zwolennikiem niepodległości dla Indian, którzy nie opuścili terenu, a gorsi od żydów nie są. Znowu USA...

Offline

 

#4 2008-05-15 21:59:02

Westert

Ja tu tylko sprzątam

5872137
Skąd: Kłobuck
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 296
Punktów :   
WWW

Re: Izrael

Izrael to sztuczny twór w nieprzyjaznej okolicy, mogący doprowadzić do wojny między cywilizacjami. A tego chyba nikt nie chce. Zdajecie sobie sprawę, że Żyd ma kilkukrotnie więcej wody niż Arab? Nie ma się co dziwić niezbyt przyjaznym nastrojom. Dochodzą jeszcze względy religijne- tam jest święte miasto. Niestety, nie mogą się pogodzić co do Ziemi na której żyją. Jednak czego chcieć od ludzi którzy giną w drodze do pracy i tych którzy stracili domy? Samonapędzająca się maszyna do zabijania.

Położenie Izraela to błąd jakich mało.


la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi

Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn

Offline

 

#5 2008-05-15 23:45:12

Korybut

Obywatel

Zarejestrowany: 2008-05-05
Posty: 71
Punktów :   

Re: Izrael

Folvor napisał:

Żydzi wynieśli się do Europy, nie walczyli jak Polacy o tereny. Uciekli, ratując choć cywilizację. 1500 lat później nie mieli prawa zabierać tego Arabom. Państwo żydowskie powinno być w Europie Środkowej albo USA. Albo nie powinno go być nigdzie, z racji, że nie istnieją ządne pobudki, aby dawać im ziemie. To ja już jestem większym zwolennikiem niepodległości dla Indian, którzy nie opuścili terenu, a gorsi od żydów nie są. Znowu USA...

Wiesz co, doucz sie troszke, zanim zaczniesz wyrokowac. Na poczatek polecam podreczniki licealne, potem tzw. Trojaczki, albo z osobna Jaczynowska i Wolski. Latwiejsze pozycje:Krawczuk.
Potem przestaniesz bredzic, ze Zydzi nie walczyli. Przy nich, Polacy to chomiki.

Offline

 

#6 2008-05-15 23:51:30

Korybut

Obywatel

Zarejestrowany: 2008-05-05
Posty: 71
Punktów :   

Re: Izrael

Westert napisał:

Izrael to sztuczny twór w nieprzyjaznej okolicy, mogący doprowadzić do wojny między cywilizacjami. A tego chyba nikt nie chce. Zdajecie sobie sprawę, że Żyd ma kilkukrotnie więcej wody niż Arab? Nie ma się co dziwić niezbyt przyjaznym nastrojom. Dochodzą jeszcze względy religijne- tam jest święte miasto. Niestety, nie mogą się pogodzić co do Ziemi na której żyją. Jednak czego chcieć od ludzi którzy giną w drodze do pracy i tych którzy stracili domy? Samonapędzająca się maszyna do zabijania.

Położenie Izraela to błąd jakich mało.

Izrael to panstwo narodu, ktory tam ma swoje korzenie. Jezeli Zydzi nie maja prawa tam byc, to i nikt inny nie ma. Juz na pewno nie Arabowie. Predzej Wlosi. Albo Francuzi. Czy Turcy.

Teksty podobne do twojej wypowiedzi pojawialy sie w miedzywojennych publikacjach zachodnich. Tyle, ze mowiono o Polsce, nie o Izraelu.
No, i Tobie i im nalezy przyznac racje. Sztuczne twory, ogniska zapalne. Po co one komu?

Ostatnio edytowany przez Korybut (2008-05-15 23:52:33)

Offline

 

#7 2008-05-16 07:19:09

Westert

Ja tu tylko sprzątam

5872137
Skąd: Kłobuck
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 296
Punktów :   
WWW

Re: Izrael

Korybut napisał:

Westert napisał:

Izrael to sztuczny twór w nieprzyjaznej okolicy, mogący doprowadzić do wojny między cywilizacjami. A tego chyba nikt nie chce. Zdajecie sobie sprawę, że Żyd ma kilkukrotnie więcej wody niż Arab? Nie ma się co dziwić niezbyt przyjaznym nastrojom. Dochodzą jeszcze względy religijne- tam jest święte miasto. Niestety, nie mogą się pogodzić co do Ziemi na której żyją. Jednak czego chcieć od ludzi którzy giną w drodze do pracy i tych którzy stracili domy? Samonapędzająca się maszyna do zabijania.

Położenie Izraela to błąd jakich mało.

Izrael to panstwo narodu, ktory tam ma swoje korzenie. Jezeli Zydzi nie maja prawa tam byc, to i nikt inny nie ma. Juz na pewno nie Arabowie. Predzej Wlosi. Albo Francuzi. Czy Turcy.

Teksty podobne do twojej wypowiedzi pojawialy sie w miedzywojennych publikacjach zachodnich. Tyle, ze mowiono o Polsce, nie o Izraelu.
No, i Tobie i im nalezy przyznac racje. Sztuczne twory, ogniska zapalne. Po co one komu?

Tylko, że Polacy żyli w tym miejscu od dawien dawna i się nie wyprowadzali. Natomiast tam sprowadzono cały naród, przesiedlono ludzi z domów, ponieważ Panowie wracają i dziś mają o wiele lepiej. Jest pewna różnica pomiędzy sprowadzeniem całego narodu w jakieś miejsce, a stworzeniem Państwa dla narodu który żyje w tym miejscu od 1000 lat.


la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi

Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn

Offline

 

#8 2008-05-17 01:55:02

Korybut

Obywatel

Zarejestrowany: 2008-05-05
Posty: 71
Punktów :   

Re: Izrael

Nikt 'calego narodu' do Izraela nie sprowadzil. Imigracja trwala ponad 50 lat. Narod sie stworzyl na miejscu, i to, o dziwo, w poprzek religii.
Zydzi w Palestynie byli. Tylko ich wiecej naplynelo.
Slysze zalosne glosy ziomkostw niemieckich, zadajacych zwrotu Pomorza czy Slaska.
Co do zas Polakow, to nader paskudnie prowadzili polityke narodowosciowa w miedzywojniu. W Ukrainie i Bialorusi, gdzie, jako zywo, od tysiaca lat to ich na pewno nie bylo. Endekow zasluga, przede wszystkim. Trzeba siegnac do podrecznikow akademickich, bo licealne sa juz sklamane odpowiednio.
Ponadto, wbrew Tobie, wyprowadzily sie z Polski dziesiatki tysiecy Polakow. Dziesiatki tysiecy innych zrezygnowalo z bycia Polakami bez przeprowadzki....

Offline

 

#9 2008-05-20 07:55:27

Folvor

Strażnik

Zarejestrowany: 2008-05-13
Posty: 134
Punktów :   

Re: Izrael

Izrael to panstwo narodu, ktory tam ma swoje korzenie. Jezeli Zydzi nie maja prawa tam byc, to i nikt inny nie ma. Juz na pewno nie Arabowie. Predzej Wlosi. Albo Francuzi. Czy Turcy.

Zawędruj trochę dalej, a stwierdzisz, że korzenie to ma jednak gdzie indziej.
Ta ziemia się arabom po prostu należy. Użytkowali ją o wieleset lat dłużej, niż ktokolwiek inny. Nie sądzę, aby żydzi mieli jeszcze jakiekolwiek prawa do tej ziemi. Bo i czemu? Bo kiedyś była ich?

Juz na pewno nie Arabowie. Predzej Wlosi. Albo Francuzi. Czy Turcy.

Turcy prędzej niż arabowie? <smile> ;p

Zydzi w Palestynie byli. Tylko ich wiecej naplynelo.

Wiesz co, nie bede sie sprzeczał, bo widze, że masz historię w palcu. Ale nie mam pojęcia, jakim sposobem wywnioskowałeś, że żydom bardziej podchodzi ta ziemia niż arabom.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl