#1 2008-04-20 18:20:43

edgar 20

Strażnik

8443190
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 164
Punktów :   

Politycy których lubicie i ci drudzy których lubicie mniej

Chociaż osobiście politykę mam w głębokim poważaniu to jednak zamieściłem ten temat aby udowodnić że są jacyś lubiani politycy. Liczę że mnie nie zawiedziecie

Offline

 

#2 2008-04-30 15:13:14

Mariusz

Profesor

8383212
Skąd: Bielsk Podlaski
Zarejestrowany: 2008-04-29
Posty: 276
Punktów :   

Re: Politycy których lubicie i ci drudzy których lubicie mniej

Jakich polityków lubię? W sumie to się mało interesuję polityką (choć dla niektórych to jest mocne zainteresowanie), ale bardzo pozytywnie kojarzy mi się Radosław Sikorski. Jest ważną osobą w naszym państwie, dobrze pełni funkcję, nie popełnia gaf (jak to w zwyczaju miała Fotyga) i dobrze się prezentuje.

Co do tych mniej lubianych - kilku by się znalazło - Jarosław Kaczyński, Jacek Kurski, Wierzejski, Giertych, Ziobro. Pierwszy i ostatni to kłamcy jakich mało w polskim sejmie, gorsi niż komuniści (bo komuniści to przynajmniej się przyznawali do tego co robili). Kurski? Jeden z największych idiotów w świecie polityki, za te wszystkie orędzia, kampanie i pierdolenie bez sensu. Wierzejski i Giertych to pierdoleni nacjonaliści (podobnie jak ta cała ich zakichana partia LPR).


"Dla mnie rap to nie żaden dodatek do piwa chłopaku
bo to piwo powinno być dodatkiem do rapu,
leję na pseudorap jak na piwo w pubie
to paradoks, bo leję na urynoterapię.

Offline

 

#3 2008-05-02 20:04:59

Sło(w)ik

Nowicjusz

Skąd: Suwałki
Zarejestrowany: 2008-05-01
Posty: 24
Punktów :   
WWW

Re: Politycy których lubicie i ci drudzy których lubicie mniej

Nie chodzi o to jakich polityków się lubi lub nie, bo pojedynczy polityk niewiele zdziała. Trzeba patrzeć na partię, w której jest członkiem, bo to ona najlepiej oddaje jego poglądy.  No cóż... Teraz chyba najdziwniejsi, a tym samym najbardziej charakterystyczni, rozpoznawalni są politycy PiS-u. I na swój specyficzny sposób podobają mi się. Lubię takich, z których można sie pośmiać.


http://img169.imageshack.us/img169/362/userbar476800ig8.gif

Offline

 

#4 2008-05-02 20:57:43

Mariusz

Profesor

8383212
Skąd: Bielsk Podlaski
Zarejestrowany: 2008-04-29
Posty: 276
Punktów :   

Re: Politycy których lubicie i ci drudzy których lubicie mniej

No jeśli chodzi o partie to jak dla mnie będzie to UPR. Zgadzam się z nimi w wielu sprawach (z innymi partiami jest różnie, ale w większości spraw mam inne poglądy), szkoda tylko, że nie mają żadnego posła w sejmie.

Ostatnio edytowany przez Mariusz (2008-05-02 21:00:03)


"Dla mnie rap to nie żaden dodatek do piwa chłopaku
bo to piwo powinno być dodatkiem do rapu,
leję na pseudorap jak na piwo w pubie
to paradoks, bo leję na urynoterapię.

Offline

 

#5 2008-05-06 13:40:20

Lilith

Szlachcic

Zarejestrowany: 2008-05-01
Posty: 197
Punktów :   

Re: Politycy których lubicie i ci drudzy których lubicie mniej

Głosowałam na PO, z tej partii najbardziej lubię Palikota

Poza tym, ja lubię Leppera i Giertycha, bo z nimi było przynajmniej wesoło co wcale nie znaczy, podobają mi się ich poglądy. lubię też beger, nelly rokitę, i żonę prezydenta, choć to nie polityk, j. korwin-mikke, no i to tyle mi się teraz przypomina

z kolei bardzo nie lubię, niecierpię wręcz j. kaczyńskiego i gosiewskiego

A UPR zrobili błąd, bo zhańbili się LPR-em

Ostatnio edytowany przez Lilith (2008-05-06 13:41:19)


"Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej." R. Dawkins

Offline

 

#6 2008-05-06 15:35:03

Mariusz

Profesor

8383212
Skąd: Bielsk Podlaski
Zarejestrowany: 2008-04-29
Posty: 276
Punktów :   

Re: Politycy których lubicie i ci drudzy których lubicie mniej

A UPR zrobili błąd, bo zhańbili się LPR-em

Cóż, tonący brzytwy się chwyta, chcieli dostać się do parlamentu, nie udało się im, a szkoda, bo w sumie to ciekawa partia mająca poglądy najbardziej zbliżone do moich.


"Dla mnie rap to nie żaden dodatek do piwa chłopaku
bo to piwo powinno być dodatkiem do rapu,
leję na pseudorap jak na piwo w pubie
to paradoks, bo leję na urynoterapię.

Offline

 

#7 2008-05-06 21:53:38

Reczula

Przybysz

Zarejestrowany: 2008-05-06
Posty: 8
Punktów :   

Re: Politycy których lubicie i ci drudzy których lubicie mniej

UPR- w gospodarce tak, w moralności- nigdy w życiu! Wolę już postkomuchów z SLD, ci przynajmniej mają znośne poglądy obyczajowe. Ale jeśli miałbym wybierać, to wybieram wzrost gospodarczy. Może znalazłaby się wtedy jakaś grupa, odłączyłaby się od UPR ze względu na libertariańskie poglądy moralne.

Offline

 

#8 2008-05-06 23:05:53

Belwar

Tutejszy

Zarejestrowany: 2008-05-05
Posty: 97
Punktów :   

Re: Politycy których lubicie i ci drudzy których lubicie mniej

Prezydent Kaczyński jest znośny. Jego brat nie.
Popieram sprawę Kurskiego - obłudnik i zmyślacz. A mój dziadek nadal wierzy, że dziado Tuska zapisał się do Wermachtu... Lól, że tak powiem. Nie lubię większości członków byłych koalicjantów PiSu, bo tam jest masa niekompetentnych, wziętych z pola lub stadionu ludzi. Były minister Gospodarki Morskiej był na kiedyś na okładce magazynu dla pseudokibiców -.-.

A kogo lubię? Waldka Pawlaka, bo to spoko ziom jest <chciałem, aby zabrzmiało śmiesznie >. Władysława Bartoszewskiego (bodajże sprawuje teraz jakąś funkcję w rządzie, chyba doradcę do spraw Niemiec). I Lecha Wałęsę, za wcześniejsze zasługi.


Ps. Tak z zagranicy, gdyby Fuhrer założył spódnicę, nie odróżniłbym go od Eriki.


"Wodzionka, wodzionka, to jest ósmy świata cud..."

Offline

 

#9 2008-05-13 18:14:31

Folvor

Strażnik

Zarejestrowany: 2008-05-13
Posty: 134
Punktów :   

Re: Politycy których lubicie i ci drudzy których lubicie mniej

Donalda Tuska. Za to, że zliberalizował polską politykę, zastosował media, aby wygrać wybory (do ostatniej chwili nie wiedziałem, czy PO to jest za tym, czy za tamtym. Teraz wiem: PO jest za tym, za czym jest większość. To NIE jest demokracja).
PiS lubię, ale go nie popieram. To są patrioci, ale mają tak pieprznięte pomysły, że sam bym śmieszniejszych nie wymyślił. Nie lubię skrajnych chrześcijan w sejmie ("a wiecie, że dzisiaj jest biblijny dzień upamiętniający judasza..."...), nie lubię skrajnych prawicowców ani lewicowców. Nie lubię, jak się podejmuje decyzje ze względu na swój elektorat. Bo wtedy czuję, że wybory to test, w którym tylko jedna odpowiedź jest poprawna, a jak nie, to jestem mniejszością, którą sejm olewa. Nie lubię nacjonalistów i wszystkich ...fobów. Większości nie lubię za to, że się dostali dla kasy albo sławy. Lubię patriotów, którzy mają głowę na karku i politykę zapisaną we krwi. Nikogo takiego nie znalazłem. Niektórych toleruję. Nie będę im robił reklamy.

Offline

 

#10 2008-05-13 20:56:09

Xin

Obywatel

3751184
Call me!
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2008-05-09
Posty: 52
Punktów :   
WWW

Re: Politycy których lubicie i ci drudzy których lubicie mniej

Po pierwsze zadajmy sobie pytanie, co podchodzi pod "lubicie/nie lubicie" Ale omińmy, tą kwestię. Dostosuję się do waszych kryteriów.

1. Janusz Palikot (za oryginalność, pomysłowość, dowcip i skuteczność, swoją drogą jego książka też najgorsza nie była...)
2. Donald Tusk (w telewizji wygląda na inteligentnego, na żywo jeszcze lepiej.)


Nie lubię obydwu Kaczyńskich, Gosiewskiego, Marcinkiewicza, całego PiSu, bydła z SLD (patrz m. in krzyki w sejmie, walenie w pulpit podczas wypowiedzi polityków PO). Wałęsy nie lubię, zbyt się wywyższa, i ciągle wraca do przeszłości. Wiem, dzięki niemu między innymi teraz tu z wami wymieniam poglądy, ale...Co do Leppera, i Giertycha- żałośni, obydwaj. Łapska precz od polityki.


http://img.userbars.pl/68/13446.gif
Uniżony sługa Lillith

Offline

 

#11 2008-05-15 19:51:00

Folvor

Strażnik

Zarejestrowany: 2008-05-13
Posty: 134
Punktów :   

Re: Politycy których lubicie i ci drudzy których lubicie mniej

Hm, a tak szczerze z tym PiSem, to uważacie, że był tak fatalny, że nagle wszyscy młodzi z księżyca spadli i odkryli, że są be i gorszego rządu nie było (w tym ci, którzy kiedyś nawet czytali... umkh... gazetę), czy że ulegliście propagandzie mediów?
Uważajcie z tą większością w demokracji. W tym przypadku macie pewnie rację, ale nie w stosunku 60/19

Offline

 

#12 2008-05-15 20:21:31

Lilith

Szlachcic

Zarejestrowany: 2008-05-01
Posty: 197
Punktów :   

Re: Politycy których lubicie i ci drudzy których lubicie mniej

Ja PiSu nie popieralam od samego początku, kiedy się dorwali do władzy i tyko czekałam, aż się koalicja rozpadnie. Teraz widać taką tendencję, że pół roku minęło, a PO cudu nie dokonało, i już poparcie spada. Ja nie wiem czego ludzie oczekują, że nagle, w ciągu pół roku wszystkie problemy zostaną porozwiązywane, zmniejszymy podatki, wcześniejsza emerytura dla wszystkich, podwyżki dla każdej zainteresowanej grupy i co jeszcze? Aha, może przy okazji ceny jakoś obniżyć, no i żeby bezrobocie spadło. A że szpitale mają być sprywatyzowane, większość ludzi myśli, że będą musieli za każdym razem płacić za wizyty itd. co prawdą nie jest. Szkoda tylko, że Tusk taki ostrożny jest w podejmowaniu decyzji, mogłaby się ekipa rządząca trochę sprężyć...

Demokracja to też głupi ustrój polityczny, ale co zrobić, kiedy inne są jeszcze głupsze? Nie jestem jakąś szczególną fanką PO, ale po prostu nie było alternatywy.

Edit: Cóż, większość pewnie uległa propagandzie mediów. Nie ukrywajmy, że Tusk lepiej się prezentuje Poza tym, wielu moich rówieśników głosowało nie mając zielonego pojęcia o polityce (na PO), więc w skali kraju na pewno było takich jeszcze więcej. Kaczyński zawalił sprawę w tej debacie przed wyborami z Tuskiem, nie postarał się.

Ostatnio edytowany przez Lilith (2008-05-15 20:23:39)


"Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej." R. Dawkins

Offline

 

#13 2008-05-15 20:29:52

Folvor

Strażnik

Zarejestrowany: 2008-05-13
Posty: 134
Punktów :   

Re: Politycy których lubicie i ci drudzy których lubicie mniej

W przypadku PO lider jest twarzą zespołu, w przypadku PiS jest wytyczną poglądów wszystkich zebranych ludzi. Zgadza się, Kaczyś przegrał wybory. Ale mnie np. o wiele bardziej ciekawiła debata ekonomiczno-społeczna na TVP regionalnym, którą wygrały PiS i LiD
Medialnie wszyscy wiedzą, kto jest górą.
PO umieją sterować, to rasowi politycy. Ja mam tam tylko nadzieję, że w którejś z rzędu kadencji nauczą się gospodarować krajem, jak należy. A nie robić ludziom dobrze, bo to demokracja nie jest

Ostatnio edytowany przez Folvor (2008-05-15 20:30:37)

Offline

 

#14 2008-05-15 20:34:25

Lilith

Szlachcic

Zarejestrowany: 2008-05-01
Posty: 197
Punktów :   

Re: Politycy których lubicie i ci drudzy których lubicie mniej

A co myślicie o tym Tuskowym "wyskoku" z marihuaną w młodości? Niechcący, czy to też taki chwyt, żeby sobie młodzi pomyśleli, że z Tuska to taki "swój chłop", normalny człowiek jak my, a nie "idealny" Kaczyński?


"Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej." R. Dawkins

Offline

 

#15 2008-05-15 20:36:33

Mariusz

Profesor

8383212
Skąd: Bielsk Podlaski
Zarejestrowany: 2008-04-29
Posty: 276
Punktów :   

Re: Politycy których lubicie i ci drudzy których lubicie mniej

Ale on sam o tym powiedział czy ktoś skądś wygrzebał te zdjęcia? Jak to pierwsze to tak jak mówisz, ale może także stracić jakąś część zwolenników.


"Dla mnie rap to nie żaden dodatek do piwa chłopaku
bo to piwo powinno być dodatkiem do rapu,
leję na pseudorap jak na piwo w pubie
to paradoks, bo leję na urynoterapię.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl