#16 2008-05-31 23:29:24

Mariusz

Profesor

8383212
Skąd: Bielsk Podlaski
Zarejestrowany: 2008-04-29
Posty: 276
Punktów :   

Re: Wady i zalety systemów

Tak? Dzięki, wolę zreformować system zasiłkowy

No to nasze poglądy są bardzo różne, bo ja jestem za likwidacją większości zapomóg i zasiłków.


"Dla mnie rap to nie żaden dodatek do piwa chłopaku
bo to piwo powinno być dodatkiem do rapu,
leję na pseudorap jak na piwo w pubie
to paradoks, bo leję na urynoterapię.

Offline

 

#17 2008-06-01 08:03:06

Westert

Ja tu tylko sprzątam

5872137
Skąd: Kłobuck
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 296
Punktów :   
WWW

Re: Wady i zalety systemów

Lilith napisał:

Komunizm? Bez własności prywatnej? Każdy ma tyle samo? Bez podziałów ekonomicznych?

Dziękuję bardzo, to ja zaczynam tworzyć opozycję...

Zakładaj. Czemu w komunizmie nie miało by tego być?

W Chinach się sprawdza. Ale u siebie jakoś bym nie chciał. Dziwisz mi się?

Tam raczej dyktatura. Komunizm w krzywym zwierciadle.

edgar 20 napisał:

Problem z komuną polega na tym że choćby nie wiem jak sie starać to i tak nie wypali, ponieważ gospodarka w systemie komunistyczny chodzi mi o klasyczny komunizm jest scentralizowana i zarządzana przez aparat państwowy a w nim zawsze prędzej czy później znajdą się tacy co będą chcieli zarobić na szemranych interesach niszcząc przedsiębiorstwa nie będzie ich to obchodziło że niszczą firmę ponieważ nie będzie należała do nich.

W demokracji nie ma szemranych interesów?

Niestety każdy ustrój musi zawierać margines rozwiązywania błędu. Kto usunie takiego przywódcę, który będzie trochę ZBYT oświecony? xD

Naród. Totalitaryzm Oświecony, przywódca można usunąć.

Kim jest JKM?

Janusz Korwin Mikke.

Amerykańskie psychologi dowiodły, że dzieci wcześniej edukowane seksualnie (powiedzmy widziały stosunek) o wiele później dorastają psychicznie, mogą mieć lekkie nerwice lub "wrodzoną nieśmiałość". Pomyśl, co by zrobiło dziecko, które widziało w akcji swoich tatusiów.

Wychowanie dzieci- zadanie ojca i matki. Nie dwóch tatusiów, bo dojdziemy do sytuacji w której nazwanie mamy mamą, taty- tatą to dyskryminacja homo ^^ Dochodzi natura, naturalny podział ról- czyli lepsza rodzina to model tradycyjny. Niezależnie od tego co mówi ich propaganda (nasze dzieci są mniej agresywne! lepsze od wychowywanych przez hetero!)


la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi

Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn

Offline

 

#18 2008-06-01 10:27:12

Folvor

Strażnik

Zarejestrowany: 2008-05-13
Posty: 134
Punktów :   

Re: Wady i zalety systemów

Tak, ludzie mają talent do marzeń, co by było, gdyby system się sprawdził. I faktycznie komunizm w założeniu jest dobry, ale założenia w 100% wykonać się nie da!
Ten totalitaryzm mnie zaciekawił. Jak to jest, że jest prrzywódca idealny, despotyczny, a jak przejedzie jakiegoś kotka to go detronizuje lud? Kto ma wojsko, media, władzę? Dlaczego miałby ustępować przed grupką ludzi z siekierami?

Tam raczej dyktatura. Komunizm w krzywym zwierciadle.

Co nie zmienia faktu, że rządzą ci, co powinni (chyba ;p).

Janusz Korwin Mikke.

Nie lubię go.

Wychowanie dzieci- zadanie ojca i matki. Nie dwóch tatusiów, bo dojdziemy do sytuacji w której nazwanie mamy mamą, taty- tatą to dyskryminacja homo ^^ Dochodzi natura, naturalny podział ról- czyli lepsza rodzina to model tradycyjny. Niezależnie od tego co mówi ich propaganda (nasze dzieci są mniej agresywne! lepsze od wychowywanych przez hetero!)

Hm, jak dziecku wychowanemu przez samotnego ojca pomaga często wujek ("dobry znajomy kolegi z pracy"), to jest we gmnie dużo lepiej, niż jakby wychowywał te dziecko sam. Samotnemu ojcu wolno adoptować. Bardziej sprawa kręci się wokół orientacji chyba jednak ;p

No to nasze poglądy są bardzo różne, bo ja jestem za likwidacją większości zapomóg i zasiłków.

Ja jestem, pod warunkiem, że bezrobocie osiąga hipotetyczne 0,2-0,6%. Nigdy wcześniej.

Offline

 

#19 2008-06-01 13:48:17

Westert

Ja tu tylko sprzątam

5872137
Skąd: Kłobuck
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 296
Punktów :   
WWW

Re: Wady i zalety systemów

Folvor napisał:

Tak, ludzie mają talent do marzeń, co by było, gdyby system się sprawdził. I faktycznie komunizm w założeniu jest dobry, ale założenia w 100% wykonać się nie da!

Demokracji też się nie da.

Ten totalitaryzm mnie zaciekawił. Jak to jest, że jest prrzywódca idealny, despotyczny, a jak przejedzie jakiegoś kotka to go detronizuje lud? Kto ma wojsko, media, władzę? Dlaczego miałby ustępować przed grupką ludzi z siekierami?

Ma wojsko, media, władzę. Jednak nie stosuje aparatu represji. Największa różnica. Jeśli ludziom będzie się żyło gorzej- odsuną go. Taki jest totalitaryzm oświecony. Totalitaryzm któremu się patrzy na ręce.

Nie lubię go.

Jednak czasem dobrze gada.

Folvor napisał:

Hm, jak dziecku wychowanemu przez samotnego ojca pomaga często wujek ("dobry znajomy kolegi z pracy"), to jest we gmnie dużo lepiej, niż jakby wychowywał te dziecko sam. Samotnemu ojcu wolno adoptować. Bardziej sprawa kręci się wokół orientacji chyba jednak ;p

Sprawa toczy się wokół daniu równych praw homo. Nie, że ojciec znajdzie przyjaciela, ale że przyjaciele(ółki) znajdą dziecko :F


la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi

Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn

Offline

 

#20 2008-06-02 18:54:34

Folvor

Strażnik

Zarejestrowany: 2008-05-13
Posty: 134
Punktów :   

Re: Wady i zalety systemów

Jak może nie stosować? Jak się pytam?! [aparatu represji]

Demokracji też się nie da.

Da się da. Tylko pół systemu należy zreformować. A, i w przpadku demokracji nie może być czegoś takiego, że zawsze podejmujemy choćby dobrą decyzję. Da się zobaczyć.

Jednak czasem dobrze gada.

W angorze mowa-trawa, albo krytykuje to, co krytykowali wcześniej dziennikarze.

Sprawa toczy się wokół daniu równych praw homo. Nie, że ojciec znajdzie przyjaciela, ale że przyjaciele(ółki) znajdą dziecko :F

Nie łozumiem.

Offline

 

#21 2008-06-02 19:20:50

Westert

Ja tu tylko sprzątam

5872137
Skąd: Kłobuck
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 296
Punktów :   
WWW

Re: Wady i zalety systemów

Folvor napisał:

Jak może nie stosować? Jak się pytam?! [aparatu represji]

Ja się pytam. Jak prezydent może nie stosować aparatu represji. No jak, się pytam? Po prostu nie stosuje, patrzą mu na ręce, wolność słowa.

Da się da. Tylko pół systemu należy zreformować. A, i w przpadku demokracji nie może być czegoś takiego, że zawsze podejmujemy choćby dobrą decyzję. Da się zobaczyć.

Mit założycielski demokracji da się zrealizować w 100%? Jak powiesz jak stawiam Ci skrzynkę wódki i zrobię z Ciebie prezydenta.

Sprawa toczy się wokół daniu równych praw homo. Nie, że ojciec znajdzie przyjaciela, ale że przyjaciele(ółki) znajdą dziecko :F

Że całą sprawa kręci się wokół nowego modelu rodziny- 2 mamusie, dwóch tatusiów.


la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi

Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn

Offline

 

#22 2008-06-02 21:02:29

Lilith

Szlachcic

Zarejestrowany: 2008-05-01
Posty: 197
Punktów :   

Re: Wady i zalety systemów

IMO w komunizmie nie ma nic dobrego.

a propos homoseksualistów wychowujących dzieci - przesadzacie. nie dowiedziono, że dzieci wychowywane przez takie pary mają się gorzej, niż wychowywane przez statystyczną parę hetero (a przynajmniej ja się z takimi badaniami/statystykami nie spotkałam). jak mamy się kogoś czepiać, lepiej przyczepić się do rodziców-pijaków, którym z dziwnych względów dzieci nie są zabierane, a pewna jestem, że lepiej by im było w rodzinie normalnych homoseksualistów (nie, to nie jest sprzeczność).

Ostatnio edytowany przez Lilith (2008-06-02 21:05:51)


"Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej." R. Dawkins

Offline

 

#23 2008-06-02 22:20:24

Folvor

Strażnik

Zarejestrowany: 2008-05-13
Posty: 134
Punktów :   

Re: Wady i zalety systemów

Ja tam się o komunizmie nie wypowiadam, dopóki nie przeczytam marksa czegoś z neta w wakacje
Ale bolszewikom mówię 100-krotne nie.

a propos homoseksualistów wychowujących dzieci - przesadzacie. nie dowiedziono, że dzieci wychowywane przez takie pary mają się gorzej, niż wychowywane przez statystyczną parę hetero (a przynajmniej ja się z takimi badaniami/statystykami nie spotkałam). jak mamy się kogoś czepiać, lepiej przyczepić się do rodziców-pijaków, którym z dziwnych względów dzieci nie są zabierane, a pewna jestem, że lepiej by im było w rodzinie normalnych homoseksualistów (nie, to nie jest sprzeczność).

Sorry, że tak ostro, ale zadeklarowanemu zoofilowi też bym dziecka nie dał. Nie, bo nie. Wiem, że to głupie porównanie, ale ma coś do rzeczy. A nikt nie powiedział, że homoseksualista to lepszy tatuś (mniej pije, więcej czasu spędza z dziećmi). Ewolucja nie dała. Nie wyobrażam sobie miny 10-letniej dziewczynki, która wbrew woli poszłą do rodziny zastępczej w postaci 2-ch ojców etc. Z matkami jest to samo, choć w ich przypadku posiadanie dzieci da się załątwić bez adopcji

Ja się pytam. Jak prezydent może nie stosować aparatu represji. No jak, się pytam? Po prostu nie stosuje, patrzą mu na ręce, wolność słowa.

1. Jak ktoś jest definitywnie zły, i ma armię, media, pieniądze i poparcie np. bogaczy, to lud sobie może. Totalitaryzm sam w sobie to represja.
2. Prezydent ma mniejszą władzę niż premier w polsce.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plmaltańczyk miniaturka waga zaproszenia-na-komunie-wzory.eu Serwis mitsubishi Warszawa