#16 2008-05-14 11:58:29

Lilith

Szlachcic

Zarejestrowany: 2008-05-01
Posty: 197
Punktów :   

Re: Aborcja

Heh, ja nie sądzę, by skrobanka była dla normalnej kobiety (czymkolwiek byłaby ta normalność) czymś takim, jak wizyta u dentysty. Jeśliby do tego doszło, znaczyłoby że coś jest nie tak z normalnymi mechanizmami towarzyszącymi macierzyństwu, instynktowi macierzyńskiemu itd. O ile aborcja nie jest sprawą powszechną, nie jest (moim zdaniem) zagrożeniem. I nie sądzę, by po zalegalizowaniu stała się czymś powszechnym, jak wizyta u dentysty (to by nawet mnie przeraziło). Westert, chyba nie doceniasz instynktu macierzyńskiego

Poza tym, jest też coś takiego jak zatrucie ciążowe (gestoza bodajże). Może też być związane z odrzuceniem psychicznym ciąży (moja ciocia przez to przechodziła, to była masakra, większość ciąży w szpitalu, a o jej ówczesnym stanie psychicznym nie wspomnę).

Jesteś w stanie tolerować aborcję w określonych przypadkach, ok, doceniam :]

I tak na koniec, przecież aborcja to nie jest osiągnięcie naszych czasów, a jakoś przez tyle wieków nie doprowadziła do zabijania na życzenie czy czegoś w tym stylu.

Folvor - na przykład ciężkiego i nieodwracalne upśledzenie płodu albo nieuleczalna choroba zagrażająca jego życiu

Ostatnio edytowany przez Lilith (2008-05-14 12:02:26)


"Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej." R. Dawkins

Offline

 

#17 2008-05-14 22:19:12

Boredie

Obywatel

Zarejestrowany: 2008-05-12
Posty: 56
Punktów :   

Re: Aborcja

Jestem przeciwny aborcji.
Jeżeli jest to dziecko w bardzo, bardzo wczesnym stadium zarodkowym, to wówczas nie boli mnie to tak bardzo.
Ale, kiedy płód jest już dość wykształcony, wówczas zabieg ten przypomina raczej kadr z filmu: "Piła 4".

W Wielkiej Brytanii dozwolona jest aborcja do 6 miesiąca ciąży. Należy wspomnieć, że po 3 miesiącu ciąży, płód zaczyna działać na bodźce zewnętrzne (muzyka), a po 5 miesiącu ciąży zaczyna ssać swój kciuk.
Jak wygląda taka aborcja? Takie prawie wykształcone dziecko jest rozrywane na kawałki i wyciągane po kawałeczkach z macicy matki.
Pewien założyciel największego centrum aborcji w USA przez około 15 lat swojego życia dość aktywnie brał udział w rozwijaniu się tego zabiegu. Jednak po jakimś czasie doszło do niego, co on narobił. Dzisiaj jest jednym z najbardziej zagorzałych przeciwników aborcji, organizatorem wielu manifestów, dyrektorem fundacji.
Ponieważ był ordynatorem oraz lekarzem, to wiedział na czym polega owy zabieg. Zostało to wszystko nagrane na kasetę i puszczone na publiczne światło dzienne. Ludzie oniemieli, kiedy zobaczyli nagranie, w którym małe dziecko ucieka przed szczypcami, które urywają mu nóżki, rączki, brzuszek (po kawałku)...  Zostały zarejestrowane zmiany w przepływie impulsów do mózgu dziecka. Zostało to wytłumaczone w prosty sposób, owy płód z wykształconymi rączkami, nóżkami, organami, owy płód, który ssie paluszek i rusza gałkami ocznymi (z zamkniętymi oczami) jednak żyje i czuje te okropne katorgi....
Należy też wspomnieć o chorobie poaborcyjnej kobiet. Wiele z nich nie wie, co ich spotka w przyszłości. Może to przyjść po 20 latach po zabiegu, może po 3 latach, a może po 2 godzinach. Z takiego stanu można kobiety już nie wyleczyć! A choroba ta jest bardzo długa, trwa latami. Kobieta taka nie może zasnąć i jest w stanie okropnej depresji. Co trzecia kobieta zapada w chorobę poaborcyjną...

Bardzo mi przykro, ale ja plusów aborcji nie widzę.


http://img392.imageshack.us/img392/4152/jokerbanner223ia8.jpg

Offline

 

#18 2008-05-14 23:23:21

Lilith

Szlachcic

Zarejestrowany: 2008-05-01
Posty: 197
Punktów :   

Re: Aborcja

Boredie, jakimś linkiem zarzucisz? Ja czytałam "tylko" o tym, jak w USA kiedyś przeprowadzało się aborcję w późnym stadium ciąży. Najpierw dziecku wysysało się jakimś czymś mózg, żeby zmniejszyć obwód czaszki, a potem wyciągano (w całości, zaciekawiło mnie to Twoje rozrywanie, choć może mówimy o tym samym, tylko inaczej coś zinterpretowaliśmy? ta metoda o której ja piszę została zakazana w 2007 roku). Albo na przykład, kiedy usunięty płód przeżywał, "dobijano" zastrzykiem (nie wiem czy ktoś tutaj przede mną o tym nie pisał). Tak, wiem, straszne to. Albo kiedy takie zdolne do przeżycia poza organizmem matki dzieci były zawijane w jakąś szmatę i tak powoli sobie umierały.

Jednakże aborcja we wczesnym stadium ciąży (i o taką też cały czas mi chodzi) nie wygląda tak makabrycznie, co więcej do ok. 9 tygodnia wykonuje się aborcję farmakologiczną, czyli nawet nie skrobanka, a seria tabletek (i jest to ok. 10% aborcji w USA). 92% kobiet przechodzi poronienie bez konieczności interwencji chirurgicznej.

Jeśli chodzi o syndrom poaborcyjny, to fakt, jest to dosyć istotny argument przeciwników aborcji. Jednakże, dalej upieram się przy tym, że kobieta świadoma konsekwencji powinna mieć prawo wyboru (powinna być, w przypadku aborcji zalegalizowanej, poinformowana - choć z drugiej strony, nie wiem czy nie prowadziłoby to do "samospełniającej się przepowiedni"). Tym bardziej że, jak wspomniałam w poprzednim poście, jest też coś takiego jak gestoza, co może być spowodowane psychicznym odrzuceniem ciąży.

Jesteś przeciwny aborcji całkowicie? A co powiesz o ciaży pozamacicznej? Albo, kiedy plód jest nieodwracalnie uszkodzony (powiedzmy, posiada jakąś "ciekawą" wadę wrodzoną, na przykład bezmózgowie częściowe albo coś w tym stylu, vide zdjęcie: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c … auface.PNG przykład holoprozencefalii). Albo, kiedy ciąża jest z gwałtu. Albo, kiedy kobieta zwyczajnie z powodów psychicznych/psychologicznych nie chce donosić ciąży.


"Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej." R. Dawkins

Offline

 

#19 2008-05-16 18:31:05

Boredie

Obywatel

Zarejestrowany: 2008-05-12
Posty: 56
Punktów :   

Re: Aborcja

Jeżeli dziecko ma się urodzić bardzo chore, to trzeba się z tym pogodzić, Bóg tak chciał i miał w tym jakiś cel, to jest moje jedyne wyjaśnienie. 
A tak na poważnie, posiadając takie dziecko, dostrzeżesz sprawy, o których wcześniej nawet byś nie śniła. A kto powiedział, że życie jest proste? Najłatwiej pozbyć się problemu i mieć wszystko gdzieś, i żyć sobie dalej, jak by nigdy nic się nie stało.

Lilith, ksiądz nam puścił film tego lekarza o aborcji, po obejrzeniu cała klasa stanowczo byłą przeciwko aborcji. I uważam, że nigdy nie zmienię zdania.
Poniżej parę obrazków przedstawiających rozerwane dzieci:

http://icojarobietu.blox.pl/resource/po_skrobance.jpg

http://img204.imageshack.us/img204/4200/ab2oj2.jpg

http://amightywind.com/abortionf/abortion06.jpg

http://www.abort73.com/HTML/AbortionPictures/images/abortion-08-01.jpg

http://punszi.blox.pl/resource/raczka.jpg

Powyższe zdjęcie nie jest fotografią aborcji. Przedstawia pięciomiesięczne dziecko. Lekarz otworzył macicę matki i przeprowadził na małym operację kręgosłupa, po czym "włożył" małego na swoje miejsce. Ale podczas otwarcia macicy niespodziewanie niby tylko płód - wystawił rączkę, lekarz przyłożył palec, a mały uścisnął go. Dziecko miało 5 miesięcy, a w WLK BRYTANI można przeprowadzać aborcję do 6 miesięcy. Co wy teraz powiecie??

Proszę oto link, bardzo wstrząsający, tutaj ukazane są metody
www.hli.org.pl/pl/obr_zycia/aborcja/aborcja2.html

Ostatnio edytowany przez Boredie (2008-05-16 18:35:56)


http://img392.imageshack.us/img392/4152/jokerbanner223ia8.jpg

Offline

 

#20 2008-05-16 18:53:07

MaWro

Bywalec

Zarejestrowany: 2008-05-13
Posty: 43
Punktów :   

Re: Aborcja

Takie zdjęcie tylko linkuj lepiej na przyszłość(wrzucaj only linka)

Offline

 

#21 2008-05-16 19:00:04

Boredie

Obywatel

Zarejestrowany: 2008-05-12
Posty: 56
Punktów :   

Re: Aborcja

MaWro napisał:

Takie zdjęcie tylko linkuj lepiej na przyszłość(wrzucaj only linka)

No wiesz, dzięki temu mój post jest bardziej dobitny, a śmiem sądzić, że wiele osób ma lenia i nie chciałoby im się w te linki wchodzić...


http://img392.imageshack.us/img392/4152/jokerbanner223ia8.jpg

Offline

 

#22 2008-05-16 19:54:46

Lilith

Szlachcic

Zarejestrowany: 2008-05-01
Posty: 197
Punktów :   

Re: Aborcja

Nie zaskoczyłeś mnie, Boredie, widziałam już podobne zdjęcia. Oczywiście aborcja do szóstego miesiąca to jest przesada, ale w pierwszym trymestrze nie wygląda to tak okropnie. Pisałam już, że na początku możliwa jest aborcja farmakologiczna.

Wiem, że zdania nie zmienisz, zdążyłam już zauważyć, że uznajesz tylko jedną rację A ja nadal uważam, że aborcja w pierwszym trymestrze powinna być legalna. W tym okresie płód nie czuje tak, jak czuje krowa czy świnia zabijana w rzeźni. A o wychowywaniu chorych dzieci łatwo jest mówić, kiedy dotyczy to obcych osób. Jednak rodzą się dzieci z wadami/chorobami, przez które pożyją bardzo krótko, a będzie to dodatkowe cierpienie i dla nich, i dla rodziców. Poza tym, nie odpowiedziałeś mi na pytanie, co jeśli ciąża zagraża życiu matki.


"Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej." R. Dawkins

Offline

 

#23 2008-05-17 02:13:52

Korybut

Obywatel

Zarejestrowany: 2008-05-05
Posty: 71
Punktów :   

Re: Aborcja

Boredie napisał:

MaWro napisał:

Takie zdjęcie tylko linkuj lepiej na przyszłość(wrzucaj only linka)

No wiesz, dzięki temu mój post jest bardziej dobitny, a śmiem sądzić, że wiele osób ma lenia i nie chciałoby im się w te linki wchodzić...

Ja w takim razie zaczne sypac kuvvami i ch...mi. To sa rzeczy oblesne. Wstyd.
Widzialem kiedys film, zrobiony przez wegetarian, o tym, jak to straszna jest rzeznia. 90% tego filmu pokazywalo, co dzieje sie PO uboju. Taka drobna manipulacja. Twoje foty w tej samej parafii.

Ostatnio edytowany przez Korybut (2008-05-17 02:15:04)

Offline

 

#24 2008-05-17 15:56:10

Boredie

Obywatel

Zarejestrowany: 2008-05-12
Posty: 56
Punktów :   

Re: Aborcja

Lilith zrozum mnie... Moja wiara zabrania wykonywania jakiejkolwiek aborcji.
Ale jeżeli dziecko jest poczęte podczas gwałtu, wówczas mógłbym zrozumieć takowe wyjście. Jeżeli są wykazane nieodwracalne wady płodu i mamy pewność, że dziecko będzie w przyszłości cierpiało, wówczas też mógłbym to zrozumieć. Jednak nigdy tego nie poprę.

A co do kobiety, która może umrzeć przy porodzie... Jeżeli jest pewność, że dziecko będzie zdrowe, a jedynie życie matki jest zagrożone, wówczas miłość matczyna powinna zwyciężyć. Może powiesz Lilith, że jestem taki mądry, bo nigdy nie będę rodzić, ale matka powinna bezgranicznie kochać swoje dziecko. Dlatego powinna się moim skromnym zdaniem poświęcić. Ważniejsze powinno być dla niej dziecko aniżeli ona sama.


http://img392.imageshack.us/img392/4152/jokerbanner223ia8.jpg

Offline

 

#25 2008-05-17 20:00:36

Lilith

Szlachcic

Zarejestrowany: 2008-05-01
Posty: 197
Punktów :   

Re: Aborcja

Boredie, a wiesz, co to jest ciąża pozamaciczna? Też nie usuwać?

Ja nie rozumiem czegoś takiego: "wiara zabrania..." Każdy ma przecież swój rozum, a wiara nie powinna być nigdy jedynym wytłumaczeniem. To dokładnie tak, jak u ŚJ z przetaczaniem krwi. Wiara zabrania.
(tzn ja rozumiem, że religie w taki sposób funkcjonują właśnie, ale jest to jeden z powodów, dlaczego uważam, że lepiej jest bez religii)

Poza tym. Nie mów, co inni powinni. Ty możesz decydować za siebie, inni niech też decydują za siebie.


"Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej." R. Dawkins

Offline

 

#26 2008-06-19 19:08:12

Mariusz

Profesor

8383212
Skąd: Bielsk Podlaski
Zarejestrowany: 2008-04-29
Posty: 276
Punktów :   

Re: Aborcja

Onet napisał:

Finał sprawy ciężarnej 14-latki

Sprawa 14-latki z Lublina, która zaszła w ciąże ze swoim starszym kolegą i chciała dokonać aborcji, znalazła swój finał. Jak podaje serwis gazeta.pl, za Katolicką Agencja Informacyjną, dziewczynka przeszła zabieg aborcji w Gdańsku. Obradująca dzisiaj Konferencja Episkopatu Polski ustami abp Józefa Michalika powiedziała, że zwyciężyła "ideologia śmierci".
Jaki pisze gazeta.pl, zabieg przeprowadzono w ostatnim momencie - dziś był ostatni dzień ciąży, w którym zabieg można było wykonać - polskie prawo zezwala na zabieg do 12. tygodnia, jeśli ciąża jest wynikiem czynu zabronionego. 14-latka zaszła w ciążę ze swoim o rok starszym kolegą. Ze sprzecznych zeznań nie można było ustalic czy był to gwałt czy dobrowolony stosunek płciowy. Tak czy inaczej, w obu przypadkach jest to naruszenie obowiązującego prawa i w takim wypadku prawo zezwala na dokonanie legalnej aborcji. - Zachodzi wysokie prawdopodobieństwo, że ciąża jest wynikiem czynu zabronionego - obcowania płciowego z osobą poniżej 15 lat - tak brzmiało oświadczenie prokuratury.

Dziewczynka i jej matka nie mogły jednak wyegzekwować prawa i dokonać aborcji. Dwa szpitale w Lublinie odmówiły, a potem nie dokonano go także w szpitalu w Warszawie. Za dziewczyną do Warszawy przyjechał ksiądz i działaczki z organizacji obrońców życia. Dziewczyna kilka razy zmieniała zdanie, czy chce aborcji, czy nie - pisze Gazeta.pl. W końcu Agata i jej matka zdecydowały, że 14-latka podda się zabiegowi. W poniedziałek minister Ewa Kopacz powiedziała, że ministerstwo wyznaczy placówkę, w której będzie mogła dokonać aborcji.

O tej sprawie trochę głośniej było kilka/kilkanaście dni temu. Co o tym sądzicie?


"Dla mnie rap to nie żaden dodatek do piwa chłopaku
bo to piwo powinno być dodatkiem do rapu,
leję na pseudorap jak na piwo w pubie
to paradoks, bo leję na urynoterapię.

Offline

 

#27 2008-06-19 19:14:43

Lilith

Szlachcic

Zarejestrowany: 2008-05-01
Posty: 197
Punktów :   

Re: Aborcja

Oczywiście, działacze pro-life pokazali "klasę". Nagabywanie dziewczyny w szpitalu, to było to, czego było jej potrzeba. Wizyta księdza, bez wyrażenia przez nią woli takiego spotkania, oczywiście była konieczna. A demonstracje gówniarzy z Młodzieży Wszechpolskiej, którzy nie mają żadnego związku z sytuacją, bo nie oni mieliby dziecko donosić, urodzić i wychować/oddać, były zaiste miłym dopełnieniem. Niestety, tym razem Szatan zwyciężył i kolejne dziecko zostało zamordowane. Smutne, ze jednak czasem, przy interwencji siły wyższej w postaci minister zdrowia, udaje się wyegzekwować swoje prawa.


"Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej." R. Dawkins

Offline

 

#28 2008-06-20 18:11:10

Folvor

Strażnik

Zarejestrowany: 2008-05-13
Posty: 134
Punktów :   

Re: Aborcja

"Chciałam zrobić to u rzeźnika. Dowiedziałam się, że można legalnie. Teraz żałuję" - matka dziewczynki. To myślę ;p

Offline

 

#29 2008-06-22 08:15:52

Westert

Ja tu tylko sprzątam

5872137
Skąd: Kłobuck
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 296
Punktów :   
WWW

Re: Aborcja

Widać zwykła nieskończona głupota ludzka dosięga nawet tak ważnych spraw. Może mi się to nie podobać. Jednak przepraszam- co to za ksiądz który się tak zachowuje? Dziewczynka była cały dzień wożona po mieście i poprosiła policjantów o kebaba. Jak ona mogła o to prosić? Jakie państwo w ten sposób obchodzi się z obywatelami?

Wreszcie czy część księży nie wie, że wolno potępiać grzech, ale nie człowieka? Daliby dziewczynie spokój i tak jej ciężko, bez tego polowania na czarownice.

Rzekłem.


la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi

Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn

Offline

 

#30 2010-01-10 00:30:56

Matka Łez

Bywalec

Zarejestrowany: 2010-01-09
Posty: 25
Punktów :   

Re: Aborcja

Mariusz napisał:

Która matka chciałaby mieć dziecko poczęte poprzez gwałt?

Dziecko poczęte przez gwałt może być niechciane, ale to przecież tylko dziecko i ono tak naprawdę nie jest niczemu winne.


Osobiście jestem ZA aborcją, ale tylko wtedy, jeżeli coś zagraża życiu matki. Tak poza tym to nie mam na ten temat żadnego zdania (bo nie chcę mieć w przyszłości dzieci).

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plcalominal