#1 2008-07-02 23:38:23

Meheal Vermos

Tutejszy

Skąd: Cesarstwo Apokalipsy
Zarejestrowany: 2008-07-02
Posty: 122
Punktów :   

Nasz ulubiony bohater :)

Kto jest waszym ulubionym bohaterem? Kto przypadł wam aż tak do gustu, a może i zdobył wasze "literackie serce"?
Po krótkim zastanowieniu się ja moge wymienić Geralta. Paskudny typ o pobudkach dobrego serca. Ciekawe połączenie. No i nareszcie ktoś kto będąc głównym bohaterem nie jest ucieleśnieniem cnot ludzkich ;D


"Człowiek to upiększony obraz kłamstw i negatywnych uczuć" - Archanioł Deireval Cean

Offline

 

#2 2008-07-03 07:59:45

Caislohen

Grafomańska dusza

12045095
Skąd: Moriand
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 329
Punktów :   

Re: Nasz ulubiony bohater :)

Heniek Garncarz!!!
<spada z krzesła>
Oczywiście żartuję. Nie mam swojego ulubionego bohatera, jakoś nie lubuję się w postaciach literackich (czy jakichkolwiek). Choć przyznaję, że lubię postać przez siebie wykreowaną - nie będę mówił kto to - na pewno nie literacką, więc nie liczy się.
Ongiś, jako fanatyk twórczości Mistrza Tolkiena, cieszyła mnie postać Bilbo Bagginsa oraz Gandalfa. Było to dość dawno, więc już zdołałem zapomnieć.

Za raz ktoś mnie nadepnie za , bo nie powinienem pisać, że nie mam ulubionych bohaterów, jeśli nie mam, bo przecież powinno pisać się, o tych ulubionych właśnie.
(Jak najdziwniej to brzmi, tak wyszło.)


Jeśli coś jest niejasnego, chcesz o coś zapytać - dowiedzieć dlaczego się przyczepiłem - pisz.


A'iere! Elenia Nu Lauriel || Lauriel Ainia Nu viel

Offline

 

#3 2008-07-03 09:24:08

Meheal Vermos

Tutejszy

Skąd: Cesarstwo Apokalipsy
Zarejestrowany: 2008-07-02
Posty: 122
Punktów :   

Re: Nasz ulubiony bohater :)

Ale ja to rozumiem, nie wszyscy wszystkim muszą się podobać
Aha i co do postaci wykreowanych przez siebie... to szczerze powiem, że też mi się podobają bardziej bohaterowie własnego "autorstwa" ;P

Ostatnio edytowany przez Meheal Vermos (2008-07-03 09:24:23)


"Człowiek to upiększony obraz kłamstw i negatywnych uczuć" - Archanioł Deireval Cean

Offline

 

#4 2008-07-03 09:51:51

Folvor

Strażnik

Zarejestrowany: 2008-05-13
Posty: 134
Punktów :   

Re: Nasz ulubiony bohater :)

Vimes (od Pratchetta)! Hawk! ;p

Offline

 

#5 2008-07-03 10:36:41

Mariusz

Profesor

8383212
Skąd: Bielsk Podlaski
Zarejestrowany: 2008-04-29
Posty: 276
Punktów :   

Re: Nasz ulubiony bohater :)

Gandalf, oprócz niego lubię jeszcze Turina, Fingolfina, Aragorna i jeszcze paru.


"Dla mnie rap to nie żaden dodatek do piwa chłopaku
bo to piwo powinno być dodatkiem do rapu,
leję na pseudorap jak na piwo w pubie
to paradoks, bo leję na urynoterapię.

Offline

 

#6 2008-07-03 16:00:41

Westert

Ja tu tylko sprzątam

5872137
Skąd: Kłobuck
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 296
Punktów :   
WWW

Re: Nasz ulubiony bohater :)

Rincewind od Pratchetta, i Maurycy tego samego autora. Z Tolkiena nawet nie będę przytaczał. Podoba mi się również pilot Pirx, choć wolę fantasy.

Jednak moją ulubioną postacią, jest ta którą mam jako awatar- Gotrek Gurnisson- tragiczna postać z Uniwersum Warhammera. Opowiada o nim saga: "Zabójca (...)" gdzie pod rzezią i burkliwością możemy się zagłębić w jego psychikę. Choć jak sam mówi: "Co Ty wiesz o krasnoludach, człeczyno"


la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi

Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn

Offline

 

#7 2008-07-30 10:56:55

Shurgal

Przybysz

Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 10
Punktów :   

Re: Nasz ulubiony bohater :)

Taa... Geralt z Rivii, Rzeźnik z Blaviken. W pierwszym poście został opisany, nie jest super - mega - silnym bohaterem, jest zwykłym wiedźminem. I taki bohater mi odpowiada.

Offline

 

#8 2008-08-09 21:29:14

Belwar

Tutejszy

Zarejestrowany: 2008-05-05
Posty: 97
Punktów :   

Re: Nasz ulubiony bohater :)

Geralta czasami ciężko było wyczuć. Stylizował g Jędrzej na wolnego strzelca, a jak co do czego, to się w wielkie czyny angażował . Jeszcze bardziej widać to w Trylogii Husyckiej. Reinmar ma być lekkoduchem i po trosze naiwniakiem, a w drugim tomie otrzymujemy zapalonego i głęboko wierzącego bojownika za wiarę... a najlepsze w tym wszystkim jest to, że w praktycznie żadnej sytuacji nie możemy tego odczuć, no tak po prostu twierdzi i tak niby jest xd.

Zdecydowanie Rincewind rlz . Uwielbiam nieudaczników. A jak razem z Dwukwiatem to już bosko ^^.


"Wodzionka, wodzionka, to jest ósmy świata cud..."

Offline

 

#9 2008-12-18 21:44:23

M.Songo

Przybysz

Zarejestrowany: 2008-12-18
Posty: 1
Punktów :   

Re: Nasz ulubiony bohater :)

Mój ulubiony bohater to Paul Atryda, a Geralt na drugim.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl