• Index
  •  » Inne
  •  » Historie złożone z tytułów

#1 2008-07-29 12:46:51

edgar 20

Strażnik

8443190
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 164
Punktów :   

Historie złożone z tytułów

Chciałbym zaproponować  pewną zabawę polegającą na układaniu historii z tytułów waszych ulubionych książek, opowiadań w historiach tych mogą się także znaleźć  miejsca i postacie występujące w danych utworach np Diuna, Pirx itp. Jest to bardzo prosta i przyjemna rozrywka. Można także podjąć próbę odgadnięcia jakie tytuły znalazły się w historii opowiedzianej przez poprzednika, a żeby było trudniej to niech tytuły, jeśli nie są po kropce niech będą z małej litery. Historia taka prezentuje się mniej więcej w ten sposób:


Las szumi i zdaje się żyć, ślimak na zboczu zaraz runie w przepaść kosmosu i pochłonie go czarny ocean i nawet Pirx ni Ijon Tichy go nie wyratują bo ubik nie zdoła zahamować procesu degradacji ich ciał, werki zeżrą ciało Cruxsa a policjant zapłacze nad nim to będzie fiasko a zaraz potem wszyscy z nas pożegnają się z bronią bo nikogo nie będzie stać na powrót z gwiazd aby ponownie ujrzeć solaris czy paradyzję będziemy się modlić do trzech stygmatów Eldrichta Palmera póki nie uśniemy podczas białych nocy.

Może nie najmądrzej ale mniej więcej tak.

Offline

 

#2 2008-07-30 10:58:13

Caislohen

Grafomańska dusza

12045095
Skąd: Moriand
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 329
Punktów :   

Re: Historie złożone z tytułów

No to się dołączę.
Oto tytuły, jakie udało mi się wyszukać:
- Ślimak na zboczu i pewnie chodzi także o opowiadanie Las - Strugaccy;
- Czarny ocean - Dukaj;
- Przygody pilota Pirx'a, Ijon Tichy - Lem (jeśli coś pokręciłem - poprawcie);
- Ubik - Dick;
- Crux - znów Dukaj;
- Płyńcie łzy moje, rzekł policjant - Dick;
- Fiasko - Lem;
- Pożegnanie z bronią - Hemingway;
- Powrót z gwiazd, Solaris - Lem;
- Paradyzja - Zajdel;
- Trzy stygmaty Palmera Eldritcha - Dick;
- Białe noce - Dostojewski.

Tyle udało się mi wynotować.
Teraz ja coś spróbuję:

Stara baśń mówi, że nawet moc wielkiego czarnoksiężnika z archipelagu nie jest w stanie zatrzymać potopu zapoczątkowanego przez lewą rękę ciemności. I oto świat Rocannona, jądro ciemności zostało pochłonięte przez niebieski krąg. Świat pogrążył się w bionie, a między niebem a ziemią postawiona pomnik władcy szczurów, który czeka na zbawienie po drugiej stronie nieba. A w roku przestępnym rozpętała się wojna skrzydlatych, zwana wojną zaświatów. Czarne oceany rozciągały się po globie i nawet nieustraszony Eryk Promiennooki, który tak bardzo chciał być człowiekiem, ze swą złotą gałęzią nie był w stanie ustrzec się klątwy Zarsthora. A po drugiej stronie stanęli: żelazny wilk i pan światła.
Doszło do kontaktu.
Odeszli wszyscy do kraju niewiernych, na drugą planetę słońca Ogg wraz ze snem o Troi.

[Jak na razie tyle, może jeszcze coś się wrzuci. Ciekaw jestem ile uda wam się wynotować tytułów.]


Jeśli coś jest niejasnego, chcesz o coś zapytać - dowiedzieć dlaczego się przyczepiłem - pisz.


A'iere! Elenia Nu Lauriel || Lauriel Ainia Nu viel

Offline

 
  • Index
  •  » Inne
  •  » Historie złożone z tytułów

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl