#1 2008-04-20 16:37:32

Westert

Ja tu tylko sprzątam

5872137
Skąd: Kłobuck
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 296
Punktów :   
WWW

Regulamin.

1. Szanuj uczucia innych. Podając jakieś szokujące linki ostrzeż.
2. Nie spamuj, lub spamuj tam gdzie można (no, bez przesady)
3. Po trzech ostrzeżeniach masz ban.
4. Używaj emotek z sensem.
5. Zanim założysz jakiś temat, zobacz podpunkty:
a) zastanów się czy to ma sens i zobacz czy takiego nie ma.
b) Nie zakładaj wielu tematów traktujących o tym samym. Jeden porządny wystarczy.
c) Jeśli tworzysz swój temat, daj go do odpowiedniego działu. Jeśli takiego nie ma, zgłoś się do admina.
d) Nazwy tematów pisz z głową żeby każdy wiedział o co chodzi.
6. Miej miłosierdzie dla cudzych oczu.
7. Nie zakładaj kilku kont.
8. Radzimy na początek się przedstawić, by potem nie było skarg o notkach Adminów.
9. Treści niezgodne z polskim prawem, będą usuwane.
10. Nie wypowiadaj się w tematach, które Cię nie interesują. Nie pisz postów w formie "To mnie nie interesuje - nie będę pisał". Jeżeli nie będziesz się wypowiadał, to każdy zrozumie, że Cię to nie interesuje, nie ma potrzeby o tym informować, bo wtedy każdy (nie interesujący się) mógłby tak napisać, a w ten sposób powstałby bałagan. Patrz także punkt 2 Regulaminu.
11.Łamanie regulaminu na poszczególnych działach, jest równoznaczne z łamaniem regulaminu głównego.

Przydatne linki: Stop dzieciom neo Netykieta Bykom stop


la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi

Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn

Offline

 

#2 2008-05-08 08:45:33

Caislohen

Grafomańska dusza

12045095
Skąd: Moriand
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 329
Punktów :   

Re: Regulamin.

Chciałbym także zwrócić uwagę na pewną sprawę.
Oczywiście netykieta obowiązuje, więc tam to  jest zawarte, ale ja chcę nałożyć większy nacisk.

Forumowicze. Jeśli piszecie wypowiedzi, które mogą obrażać, uwłaczać etc., czyjeś uczucia, pochodzenie etc., piszecie przed swoimi wypowiedziami, że zawierają słowa ostre, mogące uderzać inne słowa.
Nie dotyczy to tematów, które swoim charakterem mogą obrażać, bo wiadomo, że jeżeli ktoś przeczyta temat to zrezygnuje, bo będzie wiedział o czym on traktuje.

Ale to do tematów ogólnych - uprzedzajcie przed uwłaczającymi treściami, bo potem są niejasności i dąsanie się.

Myślę, że wiadomo o co chodzi.


Jeśli coś jest niejasnego, chcesz o coś zapytać - dowiedzieć dlaczego się przyczepiłem - pisz.


A'iere! Elenia Nu Lauriel || Lauriel Ainia Nu viel

Offline

 

#3 2008-05-08 08:55:24

Lilith

Szlachcic

Zarejestrowany: 2008-05-01
Posty: 197
Punktów :   

Re: Regulamin.

Uwłaczające treści najlepiej skasować zaraz po napisaniu, bo nie widzę sensu w publikowaniu tychże. Za obrażanie, uwłaczanie itd powinno być upomnienie moda/admina, to tak moim skromnym zdaniem. Szanowni Admini, możecie oczywiście usunąć mojego posta po przeczytaniu, bo to chyba nie miejsce na takie dyskusje, ale nie mogłam się powstrzymać.

Przykładowo, MOIM ZDANIEM niedopuszczalne jest coś takiego:

[uwaga, w tym poście zamierzam obrazić Lilith i napisać parę słów, uwłaczających jej godności ]

no i tutaj lecą...


Moim zdaniem napisanie na początku, że zamierzam kogoś obrazić wcale nie jest usprawiedliwieniem na robienie takiego czegoś. A Wy tutaj jesteście od tego, żeby dbac o porządek i żeby poziom kultury nie spadł poniżej jakiegośtam poziomu


"Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej." R. Dawkins

Offline

 

#4 2008-05-08 08:57:49

Westert

Ja tu tylko sprzątam

5872137
Skąd: Kłobuck
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 296
Punktów :   
WWW

Re: Regulamin.

Twoje skargi zostaną rozpatrzone i wyrzucone jak tylko dojrzeją

Teraz na serio: administracja rozpatrzy skargę, być może zrobimy całkiem nowy regulamin. Bardziej przejrzysty by się przydał.

To tylko moje zdanie.


la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi

Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn

Offline

 

#5 2008-05-08 09:02:13

Lilith

Szlachcic

Zarejestrowany: 2008-05-01
Posty: 197
Punktów :   

Re: Regulamin.

No to skoro administracja mnie wysłuchuje, to powiem coś jeszcze

Zauważyłam coś takiego. Mamy konkretny temat, skierowany do konkretnej grupy zainteresowanych. Przychodzi osoba A (to tak, żeby nie jechać po nickach), która ma inne poglądy niż poruszany temat, i najeżdża, że temat jest bleee, że czuje się obrażona, że powinno być inaczej itd, zresztą, były tu już nawet kłótnie o tego typu głupie sprawy (kto ma wiedzieć o co chodzi, ten wie). Apeluję więc o większy DYSTANS, bo co niektóre osoby o tym zapominają. Tym bardziej, że na forum poruszane są dosyć kontrowersyjne sprawy.


"Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej." R. Dawkins

Offline

 

#6 2008-05-08 09:07:29

Caislohen

Grafomańska dusza

12045095
Skąd: Moriand
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 329
Punktów :   

Re: Regulamin.

Nie miałem na myśli, aby ostrzegać przed obrażaniem. Oczywiście obrażanie nie wchodzi w grę, ale słowa, które mogą obrażać.
Jeśli ktoś napisze, że ateizm jest nie do przyjęcia, że to niewiara i tak nie wolno, bo wyraża tym samym swoje zdanie, a znajdą się ateiści, których to obraża, to nie jest obrażanie. Ale kogoś może to urazić. Powinno się więc jakoś przed tym ostrzegać, ale muszę przyznać, trochę nie dopracowany ten system, więc będziemy nad tym pracować.
A z resztą jeśli ktoś poczuje się obrażony, może pisać w Skargach a my wyciągniemy konsekwencje. To powinno rozwiać wszelkie niejasności.

EDIT: Po zauważeniu posta Lilith mówię. Jeśli osoba A widzi temat, który się nie podoba, obraża czy cokolwiek - powinna go ominąć, a nie skarżyć się. Hewito to forum różnotematyczne, więc traktuje wiele spraw.
Przykład:
Nauka i Religia trudno pogodzić, więc ktoś kto jest wierzącym i nie zgadza się z naukowymi wyjaśnieniami wiary, powinien się odczepić i nie zaglądać tam gdzie nie chce i gdzie może spotkać wypowiedzi sprzeczne z jego poglądami. Różni są ludzie na forum i nie muszą myśleć tak samo. Każdy kto uczestniczy w dyskusji, powinien mieć świadomość, że spotka się, prędzej czy później, z zaprzeczeniem i innymi wypowiedziami.


Jeśli coś jest niejasnego, chcesz o coś zapytać - dowiedzieć dlaczego się przyczepiłem - pisz.


A'iere! Elenia Nu Lauriel || Lauriel Ainia Nu viel

Offline

 

#7 2008-05-17 20:37:22

Lilith

Szlachcic

Zarejestrowany: 2008-05-01
Posty: 197
Punktów :   

Re: Regulamin.

Ja mam jeszcze jedną uwagę. Przydałby się punkt o tym, by jakieś drastyczne zdjęcia i to, co może szokować, a nie każdy ma ochotę na to patrzeć/czytać, zalinkowywać. Tak jak Boredie zamieścił zdjęcia w wątku o aborcji, mnie to niespecjalnie zszokowało, bo widziałam już podobne, ale powinno się o takim czymś uprzedzać, bo może akurat jem obiad i wcale nie chcę tego oglądać   Wcale nie miałaby ochoty, dajmy na to, oglądać jak świnia jest zabijana w rzeźni, więc powinno się o takim czymś poinformować, a nie narzucać... No coś w tym stylu. W sumie pasuje to do punktu 6., ale wg mnie powinien zostać trochę rozbudowany albo coś. Bo jak, dla przykładu, Boredie znajdzie jakieś inne podobne zdjęcia, ja wcale nie muszę mieć ochoty na ich oglądanie.


"Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej." R. Dawkins

Offline

 

#8 2008-05-18 09:30:23

Westert

Ja tu tylko sprzątam

5872137
Skąd: Kłobuck
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 296
Punktów :   
WWW

Re: Regulamin.

Zrobione. Zmiana w punkcie 1.


la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi

Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plmaltańczyk miniaturka waga zaproszenia-na-komunie-wzory.eu Serwis mitsubishi Warszawa