#1 2008-05-06 19:56:26

edgar 20

Strażnik

8443190
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 164
Punktów :   

Kontakt z obcą cywilizacją

Jest to częsty temat powieści fantastyczno naukowych ale czy jest on naprawdę możliwy a jeśli tak to w jaki sposób będzie on przebiegał, jakie będzie miał skutki i czy uda się porozumieć z naszymi braćmi w rozumie.

Offline

 

#2 2008-05-09 12:54:04

marosuaff

Przybysz

Zarejestrowany: 2008-05-09
Posty: 12
Punktów :   

Re: Kontakt z obcą cywilizacją

Według mnie jak najbardziej spotkanie z obcymi jest prawdopodobne i jest tylko kwestią dość odległego, ale jednak czasu. Bo niby dlaczego życie miało zaistnieć tylko na jednej z miliardów planet w kosmosie ?

Co do skutków jakie ze sobą przyniesie takie spotkanie to zależy od tego jaką mentalnością będą "dysponowały" obydwie cywiliacje w chwili kontaktu. Według mnie jeżeli ludzie swojej nie zmienią to albo tego momentu nie dotrwają bo wytrują całą planetę i wybiją się co do nogi, albo po prostu dojdzie do konfliktu zborojnego . Nie wiem czemu, ale wydaje mi się, że "obcy" jeżeli już dojdzie do spotkania okażą się istotami o wiele wyższym poziomie intelektualnym, technicznym jak i każdym innym od ludzi, choć nie wykluczone, że nie będą się różnić zupełnie niczym od mieszkańców Ziemi co zapewne jest bardziej prawdopodobne niż te moje utopijne wizje "obcych" niosących światło i pokój.


http://forum.plemiona.pl/image.php?u=8239&type=sigpic&dateline=1203772271
Put the gun in my mouth and pull the trigger, I feel so alive...

Offline

 

#3 2008-05-09 17:02:22

Caislohen

Grafomańska dusza

12045095
Skąd: Moriand
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 329
Punktów :   

Re: Kontakt z obcą cywilizacją

Spotkanie, czy też kontakt, z obcą cywilizacją jest tak samo możliwy, jak i również niemożliwy. Nie można w zupełności zakładać obu tych opcji, aczkolwiek nie przekonamy się o prawdzie, jeśli nie odnajdziemy choćby śladów "obcych".
Moim zdaniem ludzie nie są jeszcze przygotowani na "spotkanie". Nie tylko pod względem technicznym, ale również mentalnym. Niebawem możliwość życia pozaziemskiego będzie tak prawdopodobna, że ludzie będą przekonani, lub nie, ale przynajmniej nie zdziwią się, gdy pojawią się komunikaty o istotach spoza Ziemi.

A skutki takiego "spotkania" mogą być przeróżne. Jak już wspomniał marosuaff - zależne jest to od mentalności dwu stron. Jak zareagują na "kontakt" i co będą zamierzały. Pokój, albo wojna. Na pewno możliwe będzie przejęci częściowej wiedzy.


Jeśli coś jest niejasnego, chcesz o coś zapytać - dowiedzieć dlaczego się przyczepiłem - pisz.


A'iere! Elenia Nu Lauriel || Lauriel Ainia Nu viel

Offline

 

#4 2008-05-12 13:12:59

edgar 20

Strażnik

8443190
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 164
Punktów :   

Re: Kontakt z obcą cywilizacją

Moim zdaniem jeżeli cywilizacja poza ziemska będzie lepiej rozwinięta i odwiedzi nas to skutki mogą dla być tragiczne, bowiem znamy z historii już takie przykłady przykłady jak np odkrycie ameryki przez europejczyków które zakończyło się upadkiem kultury ludów zamieszkujących ten kontynent, na ziemi może stać się podobnie.

Offline

 

#5 2008-05-12 23:19:52

Boredie

Obywatel

Zarejestrowany: 2008-05-12
Posty: 56
Punktów :   

Re: Kontakt z obcą cywilizacją

Według mnie fizycznie niemożliwe jest to, żeby nie było innego życia, aniżeli na Ziemi.
Teraz weźmy porównajmy. Wybierzmy się na pustynię Saharę, i weźmy to rąk garść piasku. Przyjrzyjmy się mu bliżej... Dostrzeżemy tam drobniutkie minerały, które są prawie niewidoczne. Brawo oto dostrzegliśmy układ słoneczny. Teraz wysypmy te kryształki na paznokieć. Tak, to co zostało na naszym paznokciu to galaktyka. Teraz sobie wyobraźmy, że cała pustynia Sahara to Wszechświat. Dlatego niemożliwe jest to, żeby wśród takiego niesamowitego ogromu, bylibyśmy jedynym życiem. Założę się, że wielu z niezidentyfikowanych obiektów namierza (albo zacznie ) nas z kosmosu. To jest przerażające, ponieważ nic na ten temat nie wiemy. W każdym momencie nasza planeta może zostać wykorzystana w niesamowity sposób i na pewno nie w celach rekreacyjnych. Jeżeli już, to zostałyby wykradzione wszelakie surowce znajdujące się na naszej Ziemi, co wróżyłoby nam zagładę.
Aż strach myśleć o takich sprawach...


http://img392.imageshack.us/img392/4152/jokerbanner223ia8.jpg

Offline

 

#6 2008-05-23 19:06:42

Roshondas le PS

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 17
Punktów :   

Re: Kontakt z obcą cywilizacją

Osobiście na wielu forach rozmawiałem z ludźmi na temat UFO istot paranormalnych itp. Po wymianie zdań doszliśmy do wniosku że ludzie uważają że cywilizacja z kosmosu jest tak rozwinięta że z drógiego końca wszechświata przylatują do nas w 30sek. Takie myślenie wzbudzili w nas twórcy filmów np. "Wojna Światów", "Oni" i książek SF(nie znam). Nie kwestionuję istnienia innej a nawet innych istot z kosmosu tylko trapi mnie to że ludzie mówią "Jak przyleci UFO to po nas", kto w ogóle ich widział i powiedział jacy są, może w innych zakątkach kosmosu czas płynie wolniej i oni są w odpowiedniku naszej Ery Mezozoiku. To jest moje zdanie...


http://images33.fotosik.pl/262/a646b871250434ce.jpg
"Inni co prawda mają jakieś sentencje w popisie ale mi nie chce się wymyślać ani wklejać i pisać kto to napisał"

Offline

 

#7 2008-05-24 12:35:47

Belwar

Tutejszy

Zarejestrowany: 2008-05-05
Posty: 97
Punktów :   

Re: Kontakt z obcą cywilizacją

Dokładnie.
My jesteśmy jacyś zacofani, a UFO to muszą być jakieś predatory, rzeźniki i kosmity co zabijają spojrzeniem. Czemu nie odwrotnie?
Dalej.
Żeby odwiedzili nas ufoludkowie, musieliby mieć baaardzo szybkie statki albo się teleportować (najbliższa planeta o warunkach bliskich Ziemi?).
A co myślicie o tym, gdyby w jakiś sposób spotkały się 2 cywilizacje: Ziemianie i jacyś - tam - inni. Też humanoidy, ale na tyle się do nas różniący wyglądem, że bez problemu wskazalibyśmy takiego w tłoku ulicznym. Podobny rozwój umysłowy i technologiczny, etc... I te 2 rasy współpracują, żyją obok siebie... Czy przetrwałoby to długo? Według mnie, znając nasze upodobania do prześladowań, rasizmu i dyskryminacji (w tym jesteśmy najlepsi) - nie.


"Wodzionka, wodzionka, to jest ósmy świata cud..."

Offline

 

#8 2008-05-24 14:58:48

Roshondas le PS

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 17
Punktów :   

Re: Kontakt z obcą cywilizacją

Belwar masz rację, nie dało by żyć się np. w polsce na równi z inną cywilizacją jak nie tolerujemy murzyna sąsiada co tak naprawdę chce się z nami zaprzyjaźnić a nie odprawiać na ans Voodoo. W dodatku założe się że jak by od jakiej kol wiek cywilizacji wypłynęła naprawdę szczera taka propozycja jak by wymiany osobników to i tak wszędzie by zaczęto zwoływać szczyty z której broni zabić przybyszów...


http://images33.fotosik.pl/262/a646b871250434ce.jpg
"Inni co prawda mają jakieś sentencje w popisie ale mi nie chce się wymyślać ani wklejać i pisać kto to napisał"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl