#1 2008-05-04 15:21:05

Caislohen

Grafomańska dusza

12045095
Skąd: Moriand
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 329
Punktów :   

Ogłoszenia

Tutaj możesz zamieszczać ogłoszenia różnej treści.

Chcesz o czymś powiadomić?

Pisz tutaj, aby każdy mógł się o tym dowiedzieć, a Gwardia (w postaci Administracji) nie złapała za pisanie postów oftopowych w nieodpowiednich miejscach.


Jeśli coś jest niejasnego, chcesz o coś zapytać - dowiedzieć dlaczego się przyczepiłem - pisz.


A'iere! Elenia Nu Lauriel || Lauriel Ainia Nu viel

Offline

 

#2 2008-07-09 13:30:32

Caislohen

Grafomańska dusza

12045095
Skąd: Moriand
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 329
Punktów :   

Re: Ogłoszenia

Edgar nasunął mi pewną świetną myśl. Powiem szczerze, że nie zastanawiałem się nad tym tak bardzo, lecz doszedłem do wniosku, że tekstu literackie naszej twórczości podzielimy na dwa rodzaje.

Warsztaty są już dostępne, więc tam publikować należy teksty o charakterze ćwiczebnym, których nie trzeba brać ich na poważne. Nie traktować, jako próby pisania literatury, a tylko umiejętności władania słowem. Ponieważ, są wątpliwości, że pojawiają sie teksty bez fabuły i opowiadające o niczym, tak więc wszystkie teksty, które znajdą się w Warsztatach, będę oceniane i krytykowane tylko przez pryzmat techniczny. Skupimy się tylko na warsztacie autora.

W dziele Opowiadania zamieszczamy wszelkie inne teksty, które będą oceniane pod każdym względem. Jeśli znajdzie się tekst, który będzie bez fabuły, to od razu zostanie przeniesiony do Warsztatów, a autor zostanie ostrzeżony.

--
Obecnie znajdujące się teksty w Opowiadaniach, nie zostaną przeniesione, aby nie wprowadzać zamieszania, lecz każdy kolejny tekst zostanie natychmiast przeniesiony.
--
Jeśli ktoś będzie miał wątpliwości, co do swojego tekstu. Nie będzie przekonany, czy opowiadanie ma fabułę, czy nie, albo nie wie, gdzie opublikować tekst, musi sam rozstrzygnąć sam.
Tekst w Warsztatach, gdy zdobędzie pozytywną ocenę i będzie mowa o fabule, na pewno znajdzie temat na dyskusję w dziale Opowiadania.
--
Na razie tyle. Gdy się coś zmieni - dopiszę.

PS. Warto czytać ogłoszenia.


Jeśli coś jest niejasnego, chcesz o coś zapytać - dowiedzieć dlaczego się przyczepiłem - pisz.


A'iere! Elenia Nu Lauriel || Lauriel Ainia Nu viel

Offline

 

#3 2008-08-11 14:58:01

Meheal Vermos

Tutejszy

Skąd: Cesarstwo Apokalipsy
Zarejestrowany: 2008-07-02
Posty: 122
Punktów :   

Re: Ogłoszenia

Dobra, napiszę tutaj swój pomysł, mam nadzieję, że ktoś go przeczyta.

A więc, od niedawnego czasu w głowie wykwitło mi marzenie, a właściwiej pomysł dotyczący konkursu literackiego. Treść dowolna, bądź jak większość będzie wolała, wątek mogłbybyć określony. Jeżeli nie to raczej jedynym ograniczeniem byłaby główna zasada, będąca pierwszą i ostatnią: tamatyka fantasy, albo S-F też dopuszczana. No i nie pogardziłbym czymś w charakterze fikcji literackiej.

No i mówiąc szczegółowo, trzeba by było ustalić termin, szanowną lożę sędziów (!) np. 3-4 wystarczy. Nie sądze by było zbyt wielkie zainteresowanie, chociaż chciałbym się mile przeliczyć.
W praktyce wyglądałoby to tak, że np. sędziowie zapodali by własne adresy e-mail, na które wysyłano by prace (długość itp ustaliłaby loża sędziów). Jeżeli jeden sędzia dostałby np 10 prac, reszta po 2-3, to ten pierwszy odsyła częśc reszcie, tak by się zrównoważyło względnie. Łatwiej by było komunikować się za pomocą gg, skype i zapytać: ile masz?
Oczywiście by nie było niesprawiedliwości, albo raczej dyskomfortu, sędziowie także mogą napisać opowiadanie i dać do oceny innym.
Jeżeli chodzi o ocenkę, to chodzi tutaj o komentarz, wyłapanie błędów (nie, że cytować każde zdanie i mówienie co nie pasuje, tylko powiedzieć błędy np. interpunkcyjne i określić ich stężenie)
Aha i jeżeli uczestnik konkursu chce zachować anonimowość, poprzez zakaz publikacji pracy, oczywiście jest to dopuszczalne. Musiałby o tym powiadomić sędziego w mailu.
I tak dla chętnych czytelników, można by było założyć temat, gdzie publikowano by prace, z nickiem (!) autora, oraz ocene z podpisem danego sędziego. Później sędziowie wybraliby najlepsze prace (2-3) z których wybraliby tą najlepszą. Z pewnością wszelkie sprzeczności w tym pomyśle dotarłaby między sobą loża sędziowska.

Teraz mam właściwie skromne pytanka:
Czy pomysł trafny? Bo jeżeli nie będzie zainteresowania, to bez sensu by było to dalej ciągnąć. Kto by chciał napisać coś, niech poprostu tutaj o tym wspomni.
Mile widziane by były także kandydatury do loży sędziów. Jak mówiłem już 3-4. Ja zgłaszam się pierwszy. Pomysł poddałem ja i jakieś względy się należą (perfidnie to brzmi nie?) ;P
Chyba kto pierwszy ten lepszy, by później bójki o miejsca sędziowskie nie było. A reszta, która się "spóźni" będzie na liście rezerwowej. Jeżeli jakiś sędzia wypadnie, wskoczy na jego miejsce.
Myślę, że 3 sędziów naprawde wystarczy.
Cóż czekam na głosy poparcia, bądź krytyki. Pomysł jest luźny, wiele można jeszcze zmienić. Tylko ogólna idea pozostaje taka sama: konkurs literacki.

PS: aha nagrody. No tak. Sczerze? brak. Chodzi to o to by się zmierzyć, niech wygra lepszy. Chyba, że gdyby admini zechcieli jakieś bonusy fundnąć. Ale odrazu mówie, ja niczego nie wymagam! Mówie, że tylko w przypadku jakiegoś poparcia i chęci do takowej "idei bonusu". Oczywiście upominki materialne nie wchodzą w grę. Nikogo na koszty nie będę naciągać. Taki to ja jeszcze nie jestem...


"Człowiek to upiększony obraz kłamstw i negatywnych uczuć" - Archanioł Deireval Cean

Offline

 

#4 2008-08-11 15:11:31

Caislohen

Grafomańska dusza

12045095
Skąd: Moriand
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 329
Punktów :   

Re: Ogłoszenia

Nie będę się czepiał, że wybrałeś zły dział i temat - ale to nie istotne.
Pomysł mi się bardzo podoba - powiem szczerze myślałem o tym samym, ale stwierdziłem, że moje pomysły są kiepskie. Twój pomysł jest świetny, tylko trzeba to jakoś usprawnić. Myślę, że z czasem ta wizja stanie się klarowniejsza...
A jeśli chodzi o sędziowanie - zgłaszam się na drugiego arbitra.

A jeśli chodzi o ocenianie - do takiego spisu grzechów głównych (czyli najczęściej popełnianych i najbardziej karygodnych błędów) można jeszcze dodać jakiś wskaźnik oceny głównej.
Na przykład:
- wykonanie;
- styl, język;
- realizacja (pomysłu);
- wrażenia ogólne.
Przydzielilibyśmy do tego jakieś miary punktowe.

Trzeba teraz czekać na reakcję pozostałych literatów - ja jestem zainteresowany. Może znajdzie się trochę przychylnych i ciekawych duszyczek, które poprą Twój pomysł.
Jak się znajdzie odpowiednia liczba osób - zrobi się jakiś regulamin dla ogarnięcia całości i wystartuje to wszystko...

[edit]PS Mogę także zając się regulaminem, jeśli nie ma chętnych...
[edit2] PPS A co do nagród. Jeśli komuś zależy na sprawdzeniu się - to nieważna jest nagroda tylko ocena. A jak ktoś pisze dla nagród - to przecież jest wiele różnych portali... Tutaj zdobywamy doświadczenie i próbujemy sił w pisaniu...


Jeśli coś jest niejasnego, chcesz o coś zapytać - dowiedzieć dlaczego się przyczepiłem - pisz.


A'iere! Elenia Nu Lauriel || Lauriel Ainia Nu viel

Offline

 

#5 2008-08-11 15:48:34

Meheal Vermos

Tutejszy

Skąd: Cesarstwo Apokalipsy
Zarejestrowany: 2008-07-02
Posty: 122
Punktów :   

Re: Ogłoszenia

Cieszę się, że Ty Caislohenie zgłosiłeś się do sędziowania =)
Pomysł oczywiście będzie się szlifował wmiarę czasu. Spis grzechów głównych owszem trafny, to trzeba przyznać. Myślę, że sam regulamin sędziowski opracuje "loża". Między sobą regulamin zresztą także, po upszednich propozycjach członków konkursu.
Moim zdaniem sam kształ ogólnej oceny i komentarza nie powinien być jakoś nadzwyczajnie rozbudowany, poprzez różne wycinki itp. Można podać przykład, o tak, napewno, ale nie całą setkę.

Widzisz Caislohenie, twoje pomysły wcale nie są głupie, albo moje też są głupie

Pozostaje czekać tylko na wpisy innych. Co do tematu prawda, zastanawiałem się czy to tu czy gdzie indziej. Jeżeli źle, można przekleić, ja oponować nie będę =)


"Człowiek to upiększony obraz kłamstw i negatywnych uczuć" - Archanioł Deireval Cean

Offline

 

#6 2008-08-11 15:54:27

Caislohen

Grafomańska dusza

12045095
Skąd: Moriand
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 329
Punktów :   

Re: Ogłoszenia

Niech zostanie tutaj... Już nie będę się bawił w przenoszenie etc.

A co do regulaminu - można stworzyć szkielet, a wszelkie poprawki lub wstawki doda się potem. Może ktoś coś zauważy, zaproponuje etc. Potem tylko nowelizacja i gotowe. Jak na razie trzeba czekać na innych - dwie (może trzy osoby, zależy jak Edgar) to niewiele.
Czas pokaże...


Jeśli coś jest niejasnego, chcesz o coś zapytać - dowiedzieć dlaczego się przyczepiłem - pisz.


A'iere! Elenia Nu Lauriel || Lauriel Ainia Nu viel

Offline

 

#7 2008-08-11 16:20:57

Meheal Vermos

Tutejszy

Skąd: Cesarstwo Apokalipsy
Zarejestrowany: 2008-07-02
Posty: 122
Punktów :   

Re: Ogłoszenia

Co do szkieletu zgadzam się. Czekamy na resztę! Budźcie się! xD
Palce na klawisze i piszcie co o tym sądzicie


"Człowiek to upiększony obraz kłamstw i negatywnych uczuć" - Archanioł Deireval Cean

Offline

 

#8 2008-08-11 16:24:11

edgar 20

Strażnik

8443190
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 164
Punktów :   

Re: Ogłoszenia

Panowie popieram tę inicjatywę w całości jednakże jest tu pewien problem, nagroda, wiem iż jest niepotrzebna ale Hewito nie jest znanym forum i sam prestiż zwycięzcy może być nie wystarczający aby ściągnąć autorów z poza naszego forum (a nawet z niego samego). Liczę że sie uda mimo wszystko. A jeszcze jedno, nie piszę tego aby być sędzią , tylko tak żeby się wypowiedzieć w tej ważnej sprawie.

Offline

 

#9 2008-08-11 16:36:00

Caislohen

Grafomańska dusza

12045095
Skąd: Moriand
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 329
Punktów :   

Re: Ogłoszenia

Co do regulaminu, czy też jego szkieletu - jutrzejszego dnia odbędzie się konwent dwóch administratorów (mnie i Edgara) w tej sprawie. Coś wymyślimy, a owoc naszej pracy przedstawimy jutro.
Zobaczymy, jak wygląda całość i będziemy pracować dalej.

Co do nagrody - to prawda. Nie będzie łatwo. Musimy wpaść na coś naprawdę genialnego - bombę, która spowoduje rewolucję.  Sam, jak na razie, nie mam żadnego pojęcia...


Jeśli coś jest niejasnego, chcesz o coś zapytać - dowiedzieć dlaczego się przyczepiłem - pisz.


A'iere! Elenia Nu Lauriel || Lauriel Ainia Nu viel

Offline

 

#10 2008-08-12 11:27:26

Meheal Vermos

Tutejszy

Skąd: Cesarstwo Apokalipsy
Zarejestrowany: 2008-07-02
Posty: 122
Punktów :   

Re: Ogłoszenia

Moim zdaniem najtrudniej będzie znaleźć ochotników. Jak tak rozpoznanie zrobiłem, to stwierdziłem, że nim to ruszy to uu... Chyba, że coś się rozkręci. Mam taką szczerą nadzieję.


"Człowiek to upiększony obraz kłamstw i negatywnych uczuć" - Archanioł Deireval Cean

Offline

 

#11 2008-08-12 19:08:22

Caislohen

Grafomańska dusza

12045095
Skąd: Moriand
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 329
Punktów :   

Re: Ogłoszenia

Mam już pewien szkielet regulaminu do konkursu, ale jak na razie muszę go przepisać. Proszę więc o cierpliwość - regulamin konkurów literackich pojawi się w Ratuszu w Propozycjach.

A zatem już coś się dzieje - ale to prawda, najtrudniej jest u ludzi. Myślę, że wszystko będzie dobrze, bądźmy pozytywnie nastawieni...


Jeśli coś jest niejasnego, chcesz o coś zapytać - dowiedzieć dlaczego się przyczepiłem - pisz.


A'iere! Elenia Nu Lauriel || Lauriel Ainia Nu viel

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plcalominal