#1 2008-07-29 12:07:45

Caislohen

Grafomańska dusza

12045095
Skąd: Moriand
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 329
Punktów :   

Christopher Paolini

Twórca rozchwytywanego cyklu Dziedzictwo. Uznawany za wspaniałego pisarza (sic!) i oczytanego nastolatka.
Aż mi się nie chciało tego pisać.
Co o nim sądzicie?
Myślę, że dyskusja będzie zagorzała, bo styl Paoliniego kontrowersje wszystkich fantastów, a popełnione przez niego powieści (przypomnę: Eragon, Najstarszy, a wkrótce Brisingr) są wtórne i miałowe.

Ja powiem tak: zamarzyło się chłopakowi, ale ściągnął wszystko od innych twórców.


Jeśli coś jest niejasnego, chcesz o coś zapytać - dowiedzieć dlaczego się przyczepiłem - pisz.


A'iere! Elenia Nu Lauriel || Lauriel Ainia Nu viel

Offline

 

#2 2008-07-29 14:22:52

Folvor

Strażnik

Zarejestrowany: 2008-05-13
Posty: 134
Punktów :   

Re: Christopher Paolini

Nie nastolatka, bo już bodaj 23 lata ma. Pomysłów nie miał, właściwie to napisał powieść-kolarz posklejaną z innych (głównie z SW). Styl nie wiem jaki ma, ale przetłumaczona na polski czyta się fatalnie xD
[co nie znaczy, że mnie nie wciągnęło. Ale za 20+ zł to przesada. Kupiłbym na dworcu za 7-8]

Offline

 

#3 2008-07-30 17:15:33

Westert

Ja tu tylko sprzątam

5872137
Skąd: Kłobuck
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 296
Punktów :   
WWW

Re: Christopher Paolini

Przesadzacie. Mi się podobało jak miałem z 15 lat. Książka w sam raz, aby młodszych (bo moje 17 to dużo ) zachęcić do czytania i zainteresować. U starszej młodzieży ciężko o uznanie. Autor dla młodych, ale nie dzieci.


la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi

Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn

Offline

 

#4 2008-07-30 21:47:30

Caislohen

Grafomańska dusza

12045095
Skąd: Moriand
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 329
Punktów :   

Re: Christopher Paolini

Folvor napisał:

Nie nastolatka, bo już bodaj 23 lata ma.

No teraz już trochę stary jest, ale zaczynał jako nastolatek. Nadal jest dzieckiem, bo kręci dalej z Eragonem - to czysta komercja, bo przecież "wszystko co dobre, szybko się kończy" - a cykl Dziedzictwo będzie przynajmniej złożony z czterech, a nie jak na początku było planowane z trzech, części.
Paolini leci na kaskę - sam przyznał w wywiadzie, że cieszy się, że może zarobić na pisaniu książek. W Polsce to on by kariery nie zrobił, ale że gdzieś na Zachodzie jest złote dziecię, to trzeba przetłumaczyć i też zbić kaskę.

Westert napisał:

Mi się podobało jak miałem z 15 lat.

To wtedy już książki były?
A tak poza tym - to już było polskie wydanie? Ja to czytałem jakiś rok temu - jeśli dobrze liczę, piętnastki nie miałem, już dawno na karku leżała.
Ale zdawać mi się może...


Jeśli coś jest niejasnego, chcesz o coś zapytać - dowiedzieć dlaczego się przyczepiłem - pisz.


A'iere! Elenia Nu Lauriel || Lauriel Ainia Nu viel

Offline

 

#5 2008-08-12 10:19:41

Eerion

Bywalec

Zarejestrowany: 2008-08-12
Posty: 33
Punktów :   

Re: Christopher Paolini

Rodzice wyrządzili Paoliniemu wielką krzywdę.
Gdyby nie wydali mu książki - może by się wziął za siebie, przerobił, lub zaczął nowy projekt - oryginalniejszy. I wydał coś porządnego.
Tak to mamy tak niestrawną papkę, że na 30 stronie się poddałem.
Co za dużo to nie zdrowo.

@Westert:
Tylko... Jest tyle książek lepszych, które też się na taki okres nadają. Książek, które częstot akże są spod pióra młodych autorów (jak Paollini).
A prezentują zdecydowanie wyższy poziom.
No, ale... To nie one są sztucznie rozdmuchiwane.
Niestety


A bóg zstąpił i zesłał na świat trzy kary: Plagę, Głód i Orzeszki

Uśmiechnij się! Szatan mruczy ci do uszka: Mlasku mlasku mój dziubasku!

Offline

 

#6 2008-08-12 19:05:31

Caislohen

Grafomańska dusza

12045095
Skąd: Moriand
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 329
Punktów :   

Re: Christopher Paolini

Eerion ma racje - gdyby nie rodzicie, nie wiem, kto wydałby Paoliniemu Eragona, potem Najstarszego, a teraz Brisingr. Co prawda było jakieś zainteresowanie, ale kto wziąłby się za wydawanie jakiegoś miałkiego tekstu. Ale w Ameryce stawia się na młodych, a taki Paolini pokazuje, że każdy potrafi coś zrobić, nawet nastolatek.
Cóż, a Czytelnikom nikt nie każe czytać - każdy ma wpływ na swoje lektury...


Jeśli coś jest niejasnego, chcesz o coś zapytać - dowiedzieć dlaczego się przyczepiłem - pisz.


A'iere! Elenia Nu Lauriel || Lauriel Ainia Nu viel

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plgrzejniki purmo we wrocławiu Hologramy na legitymacje psycholog Piła