• Index
  •  » Literatura
  •  » Wasze ulubione lektury szkolne(temat trudny i obłudny)

#1 2008-04-21 19:00:12

edgar 20

Strażnik

8443190
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 164
Punktów :   

Wasze ulubione lektury szkolne(temat trudny i obłudny)

Pytanie to kontrowersyjne bo jak można lubić lektury, a jednak chyba tak bo kilka z nich mi się spodobało możliwe że jestem wyjątkiem lecz wątpię w to szczerze. A co do książek były to "Kamienie na szaniec" i wszystkie dzieła Szekspira jakie dotąd przeczytałem.

Offline

 

#2 2008-04-21 21:08:04

Westert

Ja tu tylko sprzątam

5872137
Skąd: Kłobuck
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 296
Punktów :   
WWW

Re: Wasze ulubione lektury szkolne(temat trudny i obłudny)

Mi również spodobały się: "Kamienie..." jeszcze "Hobbit" oraz "Ogniem i mieczem" No i  to chyba na tyle. Jakoś wolę sobie sam dobierać książki do czytania.


la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi

Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn

Offline

 

#3 2008-04-24 19:40:46

Caislohen

Grafomańska dusza

12045095
Skąd: Moriand
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 329
Punktów :   

Re: Wasze ulubione lektury szkolne(temat trudny i obłudny)

Zawsze jest tak, że jak ktoś narzuci przeczytanie Tegoatego to nam się nie chce. Ale istnieją książki, które są fascynujące w szkole.
"Kamienie na szaniec" Kamiński - Przepiękna lektura. Coś jednak w szkole jest, czemu warto poświęcić uwagę.
"Hobbit, czyli Tam z powrotem" Tolkien - (Nie szczędząc pełnego tytułu.) Niestety nie czytałem tego w szkole. Ubolewam, ale cieszę się, że mogłem samodzielnie odkryć tę powieść. Nie będę się wypowiadał na temat twórczości Tolkiena - to nie odpowiedni temat.
"Świętoszek" Molier - Sądziłem, że to kolejna nudna sztuka, ale zaskoczyłem się - pozytywnie. Pierwsza komedia, przy której się szczerze uśmiałem. Polecam - tak przy okazji.
"Mitologia" Parandowski - Oczywiście, że tak. Jakże by inaczej. Na początku (dokładniej w gimnazjum) trochę nie lubiłem, ale później (w liceum) doceniłem tą książkę.
"Syzyfowe prace" Żeromski - Czytałem z grymasem, pod przymusem, ale refleksje były zadziwiające. Naprawdę polubiłem prozę Żeromskiego. Czytałem również - "Siłaczkę" i "Doktora Piotra" - nowelki.

Pozostałych lektur nie pamiętam, jeśli jakiekolwiek jeszcze były.


Jeśli coś jest niejasnego, chcesz o coś zapytać - dowiedzieć dlaczego się przyczepiłem - pisz.


A'iere! Elenia Nu Lauriel || Lauriel Ainia Nu viel

Offline

 

#4 2008-04-30 15:40:46

Mariusz

Profesor

8383212
Skąd: Bielsk Podlaski
Zarejestrowany: 2008-04-29
Posty: 276
Punktów :   

Re: Wasze ulubione lektury szkolne(temat trudny i obłudny)

Harry Potter i Kamień Filozoficzny
Ten Obcy
W pustyni i w puszczy


"Dla mnie rap to nie żaden dodatek do piwa chłopaku
bo to piwo powinno być dodatkiem do rapu,
leję na pseudorap jak na piwo w pubie
to paradoks, bo leję na urynoterapię.

Offline

 

#5 2008-05-01 08:44:22

Caislohen

Grafomańska dusza

12045095
Skąd: Moriand
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 329
Punktów :   

Re: Wasze ulubione lektury szkolne(temat trudny i obłudny)

Mariusz napisał:

Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Miałeś taką lekturę szkolną?


Jeśli coś jest niejasnego, chcesz o coś zapytać - dowiedzieć dlaczego się przyczepiłem - pisz.


A'iere! Elenia Nu Lauriel || Lauriel Ainia Nu viel

Offline

 

#6 2008-05-01 09:09:22

Mariusz

Profesor

8383212
Skąd: Bielsk Podlaski
Zarejestrowany: 2008-04-29
Posty: 276
Punktów :   

Re: Wasze ulubione lektury szkolne(temat trudny i obłudny)

Caislohen napisał:

Mariusz napisał:

Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Miałeś taką lekturę szkolną?

Tak, w 5 klasie.


"Dla mnie rap to nie żaden dodatek do piwa chłopaku
bo to piwo powinno być dodatkiem do rapu,
leję na pseudorap jak na piwo w pubie
to paradoks, bo leję na urynoterapię.

Offline

 

#7 2008-05-08 18:42:02

Belwar

Tutejszy

Zarejestrowany: 2008-05-05
Posty: 97
Punktów :   

Re: Wasze ulubione lektury szkolne(temat trudny i obłudny)

"Hobbit..." - nie czytałem w szkole ale lekturą jest.

"Kowal z Przylesia Wielkiego" - j. w., również Tolkiena, miła opowiastka osadzona w świecie nieokreślonym.

"Kubuś Puchatek" - wiem, że to lektura chyba drugiej klasy, ale ta książka wymiata! "Folwark zwierzęcy", w którym trzeba się więcej domyśleć ^^.

"Chatka, pucha... dobra, dobra, nie będę już przesadzał

"Harry Potter i Kamień Filozoficzny" - też nie przerabiałem w szkole, i przez wielu uważana za bujdę dla dzieci do zbicia kasy, ale jedynka jest magiczna. We wszelakim tego słowa znaczeniu. I tylko ona. Czytałem niedawno po raz drugi.

"Mity greckie" - lektura piątej klasy, wprowadziła mnie w ten świat, który mnie jarał, ale teraz już nie bardzo .


"Wodzionka, wodzionka, to jest ósmy świata cud..."

Offline

 

#8 2008-05-08 19:27:49

Lester

Bywalec

10370914
Zarejestrowany: 2008-05-08
Posty: 42
Punktów :   

Re: Wasze ulubione lektury szkolne(temat trudny i obłudny)

A mi tam najbardziej to sie spodobało "W pustyni i W Puszczy", "Ten obcy" i "Ogniem i Mieczem" Ale to ostatnie poza szkołą xD


http://img505.imageshack.us/img505/7871/wwwwowvb0.png

Offline

 

#9 2008-05-09 17:34:15

kwasi

Przybysz

Zarejestrowany: 2008-05-09
Posty: 11
Punktów :   

Re: Wasze ulubione lektury szkolne(temat trudny i obłudny)

"Kamienie na szaniec" - jedna z niewielu lektur, którą przeczytał z chęcią oO
"Chłopcy z Placu Broni" - w podstawówce chyba to jeszcze czytałem, ale podobała mi się;]
"Świętoszek" - komedia Moliera, łatwo, szybko i przyjemnie ;] Ponad czasowa
"Kordian" powstanie listopadowe i te sprawy ;] Najlepszy moment "nie udane próba samobójcza, przyłożenie pistoletu do głowy, nie umiejętność zastrzelenia siebie "


http://img229.imageshack.us/img229/34/rrrrachelrg6.jpg

Offline

 

#10 2008-05-10 10:29:39

Xin

Obywatel

3751184
Call me!
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2008-05-09
Posty: 52
Punktów :   
WWW

Re: Wasze ulubione lektury szkolne(temat trudny i obłudny)

"Opowiadania Czechowa"- genialny zbiór opowiadań
"Kamienie..."- przeczytałem, nawet fajna, ale jakoś się nią nie zachwycałem (było zadanie na teście gimnazjalnym o tej książce)
"Ogniem i Mieczem"- sam przeczytałem (po obejrzeniu filmu^^), ale de facto lekturą jest
"Dzieci z Bulerbyn"- tak, tak...podobała mi się kiedyś, chyba w 4 klasie podstawówki.

Ogólnie, znacznie bardziej lubię samemu wybierać książki.


http://img.userbars.pl/68/13446.gif
Uniżony sługa Lillith

Offline

 

#11 2008-05-13 15:53:13

Lilith

Szlachcic

Zarejestrowany: 2008-05-01
Posty: 197
Punktów :   

Re: Wasze ulubione lektury szkolne(temat trudny i obłudny)

"Lalka" - przeczytałam dwa razy (i pewnie jeszcze do niej powrócę), ta książka ma coś w sobie
"Chłopcy z placu broni" - pamiętam, że się poryczałam na końcu
"Kamienie na szaniec" - chyba nie trzeba komentować, większości się podobala
"Ten obcy"
"Tajemniczy ogród" - przeczytałam ją wielokrotnie, od niej zaczęła się moja przygoda z czytaniem, o czym już wspomniałam w innym temacie
"Ania z zielonego wzgórza" - oj całą serię czytałam też po kilka razy, ach, jeszcze teraz wspominam z tęsknotą...
"Krzyżacy" - świetna książka, nie mogłam się od niej oderwać, film też dobry
"Harry potter i kamień filozoficzny" - byl moją lekturą tak gdzieś w piątej klasie podstawówki, kiedy książka stała się bardzo popularna. gdyby nie to, na pewno bym jej w ogóle nie przeczytała, z uwagi na popularność, ale teraz nie żałuję
"Mały książę"
"Przypadki Robinsona Cruzoe" - razem z nim przeżywałam tą samotność na bezludnej wyspie...
"Szatan z siódmej klasy" - nie jedyna powieść Makuszyńskiego warta polecenia
"Hobbit, czyli tam i z powrotem"

No, tyle mi teraz przychodzi do głowy. Ogólnie jeśli chodzi o lektury, podstawówkę i gimnazjum dobrze wspominam, a nawet bardzo dobrze. Po prostu, większość mi się podobała, jedne bardziej, inne mniej, ale nie bylo takich, przez które bym nie przebrnęła. W liceum zaczęły się schody, po prostu za dużo czytałam "swoich" książek i nie miałam czasu na lektury (za wyjątkiem wspomnianej "Lalki", ale przeczytałam ją jeszcze w gimnazjum, więc się nie liczy ). Pewnie kiedyś to nadrobię, bo na półce stoi mi co najmniej kilka lektur zakupionych w trakcie liceum, a nie przeczytanych...


"Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej." R. Dawkins

Offline

 

#12 2008-05-13 19:41:26

MaWro

Bywalec

Zarejestrowany: 2008-05-13
Posty: 43
Punktów :   

Re: Wasze ulubione lektury szkolne(temat trudny i obłudny)

Niestety nie zetknąłem sie jeszcze z wciągająca lekturą, "Chłopcy z Placu Broni" byli nieźli, ale to nic wielkiego


Lilith napisał:

"Ania z zielonego wzgórza" - oj całą serię czytałam też po kilka razy, ach, jeszcze teraz wspominam z tęsknotą...

Żartujesz?Mi przy czytaniu tego chciało sie wymiotować;/

Do najgorszych lektur zaliczam(oprócz Ani) "Romeo i Julie" oraz "Krzyżaków" oraz "Zemste"

Offline

 

#13 2008-05-14 12:05:10

Lilith

Szlachcic

Zarejestrowany: 2008-05-01
Posty: 197
Punktów :   

Re: Wasze ulubione lektury szkolne(temat trudny i obłudny)

Bo "Ania" to książka dla dziewcząt Serio serio bardzo mi się podobała. Jak większość książek L. M. Montgomery. Zresztą, nawet moja polonistka w podstawówce sama mówiła, że do  teraz często do Ani wraca. To zależy, co kto lubi. Tak samo Krzyżaków zaliczasz do najgorszych lektur, a dla mnie to była jedna z lepszych.


"Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej." R. Dawkins

Offline

 

#14 2008-05-16 14:33:24

MaWro

Bywalec

Zarejestrowany: 2008-05-13
Posty: 43
Punktów :   

Re: Wasze ulubione lektury szkolne(temat trudny i obłudny)

Dla mnie to Krzyżaków powinno sie na język współczesny przełozyć:P.

Moja siostra tez właśnie Anie skończyła i bierze sie za kolejne ksiązki tej L.Montgomery...

Offline

 

#15 2008-05-16 14:56:12

Testudos

Obywatel

Zarejestrowany: 2008-05-13
Posty: 59
Punktów :   

Re: Wasze ulubione lektury szkolne(temat trudny i obłudny)

Ania z zielonego wzgórza genialna jest! xD

Dla mnie to Krzyżaków powinno sie na język współczesny przełozyć.

Straciłoby toto urok.

Więc tak:
Krzyżacy
Chłopcy z Placu Broni
Ten Obcy
Przypadki Robinsone'a Cruzoe
W pustyni i w puszczy


Jesteśmy Gwardią Imperialną, Młotem Imperatora, rzeszą wiernych mu ludzi, potężną siłą, mocą degradującą planety do postaci kilku atomów... A, chcecie się bić? Tam są Space Marines, pogadajcie z nimi... Okej? Tak? Dobrze?

Offline

 
  • Index
  •  » Literatura
  •  » Wasze ulubione lektury szkolne(temat trudny i obłudny)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plgrzejniki purmo we wrocławiu Hologramy na legitymacje psycholog Piła