#1 2008-04-21 18:51:57

edgar 20

Strażnik

8443190
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 164
Punktów :   

Ulubione książki z dzieciństwa

Zapewne jest książka lub książki które w dziecięcych latach waszego życia umilały wam czas.

Offline

 

#2 2008-04-24 19:43:32

Caislohen

Grafomańska dusza

12045095
Skąd: Moriand
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 329
Punktów :   

Re: Ulubione książki z dzieciństwa

Dzieciństwo - jakże czas beztroski...
Pamiętam "Dzieci z Bulerbyn" - na tym uczyłem się czytać książki. Świetna powieść, już nawet nie pamiętam o co w niej chodziło...
Jeszcze mogę dorzucić "Tego Obcego" - ale to było znaczenie później. Wtedy już czytanie było łatwiejsze, ale nie tak sprecyzowane jak teraz.


Jeśli coś jest niejasnego, chcesz o coś zapytać - dowiedzieć dlaczego się przyczepiłem - pisz.


A'iere! Elenia Nu Lauriel || Lauriel Ainia Nu viel

Offline

 

#3 2008-04-30 15:39:34

Mariusz

Profesor

8383212
Skąd: Bielsk Podlaski
Zarejestrowany: 2008-04-29
Posty: 276
Punktów :   

Re: Ulubione książki z dzieciństwa

Coś tam pamiętam o jakimś chłopcu, który latał samolotem, w pierwszej klasie tą książkę przeczytałem po raz pierwszy, w drugiej też ją przeczytałem. Podobała mi się jak byłem mały. Oprócz niej, trochę później przeczytałem z zaciekawieniem W pustyni i w puszczy, Tego obcego i W 80 dni dookoła świata.


"Dla mnie rap to nie żaden dodatek do piwa chłopaku
bo to piwo powinno być dodatkiem do rapu,
leję na pseudorap jak na piwo w pubie
to paradoks, bo leję na urynoterapię.

Offline

 

#4 2008-05-08 18:47:25

Belwar

Tutejszy

Zarejestrowany: 2008-05-05
Posty: 97
Punktów :   

Re: Ulubione książki z dzieciństwa

"Kubuś Puchatek". I "Baśnie braci Grimm". "Dzieci z Bulerbyn" też mi się podobały, po prostu opowiadały o takim wymarzonym dzieciństwie. I "Anaruk, chłopiec z Grenlandii". Myślałem wtedy, że od razu mam jakąś wielką wiedzę po przeczytaniu tego ...


"Wodzionka, wodzionka, to jest ósmy świata cud..."

Offline

 

#5 2008-05-10 10:34:01

Xin

Obywatel

3751184
Call me!
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2008-05-09
Posty: 52
Punktów :   
WWW

Re: Ulubione książki z dzieciństwa

O bachorach z bulerbyn^^ napisałem w sąsiednim temacie:P

Do tego oczywiście Winnie the Pooh:)


więcej nie pamiętam..;(


http://img.userbars.pl/68/13446.gif
Uniżony sługa Lillith

Offline

 

#6 2008-05-22 18:19:38

Rahuene

Przybysz

Zarejestrowany: 2008-05-22
Posty: 9
Punktów :   

Re: Ulubione książki z dzieciństwa

Jak byłem dzieciakiem czytałem bardzo dużo. Teraz niestety na to jest mniej czasu. Najbardziej zapamiętałem chyba "O psie który jeździł koleją". Wzruszająca książka
W pamięci zostaną mi również "Dwa lata wakacji" Juliusza Verne'a  i cykl opowiadań Alfreda Szklarskiego o Tomku Wilmowskim.


http://img514.imageshack.us/img514/838/82190911qz8.png



"Więc dajmy z siebie wszystko na własność tym spojrzeniom, stańmy na wysokości oczu, jak napis kredą na murze, odważmy się spojrzeć prawdzie w te szare oczy..."

Offline

 

#7 2008-07-30 00:42:05

Shurgal

Przybysz

Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 10
Punktów :   

Re: Ulubione książki z dzieciństwa

Heh, książki z dzieciństwa... Ja, prawdę mówiąc, wciąż dzieciństwo przeżywam. I nie lubię żadnych lektur szkolnych. No, chyba, że Hobbit, ale do tego nawet nie podrosłem (5, czy 6 klasa bodajże). Wolę podróże, wytwory wyobraźni, orki, uruk - hai'e, wywerny, bazyliszki, skrzaty domowe - jednym słowem fantasy. W trzeciej klasie (dwa lata temu, miałem 9 lat) przeczytałem książkę, która była już wymieniona wyżej, a mianowicie "O psie, który jeździł koleją". Nie przemówiła do mnie. Ani   "Anaruk, chłopiec z Grenlandii", którą zaszczyt miałem przeczytać trzy lata temu. Nie. Wtedy czytałem Władcę Pierścieni, Anaruk był dla mnie kiczowatą książką. Mając lat pięć przeczytałem prawie dwadzieścia (18-19) tomów Garfielda, a od szóstego roku życia zanurzyłem się w Hogwarcie, Harrym Potterze. W wieku lat siedmiu przeczytałem dwa tomy WP, Hobbita, Rudego Dżila i jego psa... Aktualnie czytam Wiedżmina, jestem po paromiesięcznej przerwie w trzecim tomie sagi "Wiedźmin". Kocham fantasy.

Offline

 

#8 2010-01-09 23:08:00

Matka Łez

Bywalec

Zarejestrowany: 2010-01-09
Posty: 25
Punktów :   

Re: Ulubione książki z dzieciństwa

A ja mile wspominam z młodszych lat Dzieci z Bullerbyn (brałam nawet udział w konkursie o tej książce, ale go, niestety, nie wygrałam), Tajemniczy ogród, w którym się wręcz zakochałam, i Przygody Tomka Sawyera.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plmaltańczyk miniaturka waga zaproszenia-na-komunie-wzory.eu Serwis mitsubishi Warszawa