#1 2008-05-19 18:16:51

Mariusz

Profesor

8383212
Skąd: Bielsk Podlaski
Zarejestrowany: 2008-04-29
Posty: 276
Punktów :   

Szkoła

Temat o instytucji, do której większość z nas uczęszcza i niektórzy uczęszczali. Lubicie ją? Jakie są Wasze ulubione przedmioty? Jakie macie oceny?

Ja jeszcze chodzę do gimnazjum, do 3 klasy. "Uczę się" raczej dobrze, większość ocen to piątki, czwórki, będzie jedna trója z chemii tylko i mam 2 szanse na 6. Lubię moją szkołę, klasę raczej też. W podstawówce klasa była lepsza, więcej ciekawych osób, w gimnazjum sporo osób poszło do innej klasy, a do nas rzucili w większości nieciekawe osoby. Jest kilku dobrych kumpli, reszta tez jest spoko, ale nie utrzymuję z nimi kontaktu poza szkołą (no, chyba, że internetowy). Dziewczyny w większości też są spokojne, chociaż jest 6 pyskatych suk, takich "a co to ja". Są głupie, a do tego ledwo zdają. Jedna z ich koleżanek (uczyła się ze mną w 1 i 2 gim) nie zdała, reszta też nie lepsza. Oprócz tego jest 4 meneli, pijaczki takie, do tego niezbyt inteligentni, ale jako koledzy nie są źli. Jest kilka osób mających średnie powyżej 5, ale tylko jedna z nich jest kumata, reszta to raczej idioci uczący się na pamięć.

Moje ulubione przedmioty to matematyka i geografia. Z pierwszego przedmiotu będzie raczej 5, z drugiego 5 bądź 6. Oprócz tego mogę mieć 6 z biologii, ale nie trawię po prostu tego przedmiotu, więc 5 bardziej realna. 4 to będę miał z niemieckiego, polskiego, historii i to chyba wszystko. Do tego 3 z chemii. Może będzie czerwony pasek jak się postaram, ale jak nie będzie to nie będę płakał.


"Dla mnie rap to nie żaden dodatek do piwa chłopaku
bo to piwo powinno być dodatkiem do rapu,
leję na pseudorap jak na piwo w pubie
to paradoks, bo leję na urynoterapię.

Offline

 

#2 2008-05-19 22:09:46

Xin

Obywatel

3751184
Call me!
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2008-05-09
Posty: 52
Punktów :   
WWW

Re: Szkoła

Świetny temat:F  Tyle dobrze, że już koniec roku. Moją szkołę lubię- ma skrót GiL (Gimnazjum i Liceum Śródziemnomorskie)...Co do ocen, na wstępie poinformuje, iż mam specyficzne podejście do nauki. Jestem oryginalny. Tak więc- od początku:

Religia: 0, 0, 0, (tak, to są oceny:P), 1, 2, 5 (nie wiem skąd pięć, przysięgam:P)
Mój nauczyciel od matmy, wychowawca, oraz dyrektor ma 8 dzieci- mniej liczną mam klasę (7). I brew pozorom, nie nie jest to szkoła dla jakiś ludzi i odchyłami, nie zaliczam się (hope so..) do marginesu społeczeństwa. Tak, resztą się chwalić jednak nie będę. ^_^
Uczę się odświętnie, raz na dwa tygodnie mniej więcej. I to tylko wybranych przedmiotów (tych, co w marę lubię) : Historia, WOS, geografia, j. Polski. Nie jest wesoło, a szczegóły (to już staje sie standardem:D) zna jedynie Lilliasta:) (czyt. Lillith)


http://img.userbars.pl/68/13446.gif
Uniżony sługa Lillith

Offline

 

#3 2008-05-21 11:25:48

Justyna

Przybysz

Zarejestrowany: 2008-05-20
Posty: 6
Punktów :   

Re: Szkoła

a ja jestem w 2. liceum, moja szkoła podobno była kiedyś więzieniem... ale słyszałam też wersję o szpitalu psychiatrycznym ;D
jakoś za tą placówką nie przepadam...
nie mam genialnych ocen(tróje, czwórki, dwója jakaś też wpadnie), ale to przez to, że się nie uczę ;p ulubiony przedmiot to francuski, z którego akurat mam 5;p no i polski NIENAWIDZĘ zaś biologii no i fizyki (ta dwója właśnie) oraz matmy ;p blech... ;p

Offline

 

#4 2008-05-21 14:38:56

Lilith

Szlachcic

Zarejestrowany: 2008-05-01
Posty: 197
Punktów :   

Re: Szkoła

Jak można nienawidzić biologii? Przecież to najpraktyczniejszy przedmiot z wszystkich licealnych. Osobiście, jestem zafascynowana naukami przyrodniczymi (no może poza geografią), a uczenie się z biologii to dla mnie przyjemność. Poza tym, lubię też chemię i fizykę, ale z tych mam ogromne tyły i dopiero zacznę się uczyć gdzieś w czerwcu


"Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej." R. Dawkins

Offline

 

#5 2008-05-21 15:03:18

Justyna

Przybysz

Zarejestrowany: 2008-05-20
Posty: 6
Punktów :   

Re: Szkoła

owszem, biologia może sobie być praktyczna, ale przy tym jest zawiła i nudna. nie lubię i koniec;D
Lilith, a jakie studia, jeśli można?

Offline

 

#6 2008-05-21 15:13:15

Folvor

Strażnik

Zarejestrowany: 2008-05-13
Posty: 134
Punktów :   

Re: Szkoła

Odradzam klasy informatyczne, to zajęcie nie ma przyszłości
III gimn., ide na bio-che potem.

A moja szkoła ma około 2-krotnie więcej uczniów, niż przewidywano na to klas.

Offline

 

#7 2008-05-21 16:01:10

Mariusz

Profesor

8383212
Skąd: Bielsk Podlaski
Zarejestrowany: 2008-04-29
Posty: 276
Punktów :   

Re: Szkoła

III gimn., ide na bio-che potem.

Jak dla mnie to najgorszy możliwy profil, ale to tylko moje zdanie. Ja tam w dalszej przyszłości nie zamierzam studiować informatyki. Chcę po prostu nauczyć programowania i innych takich rzeczy. Zawsze się przyda przy pracy na komputerze w każdym innym zawodzie, tak w ogóle to chciałbym studiować ekonomię w przyszłości, ale to bardzo odległe plany.


"Dla mnie rap to nie żaden dodatek do piwa chłopaku
bo to piwo powinno być dodatkiem do rapu,
leję na pseudorap jak na piwo w pubie
to paradoks, bo leję na urynoterapię.

Offline

 

#8 2008-05-21 16:10:13

Lilith

Szlachcic

Zarejestrowany: 2008-05-01
Posty: 197
Punktów :   

Re: Szkoła

O wypraszam sobie, ja byłam właśnie w bio-chemie i polecam taką możliwość. Mariusz, szkołę trzeba wybrać pod kątem przyszłego zawodu (no chyba ze lubisz siedzieć sam w domu i wałkować rozszerzenie z przedmiotu, który w szkole masz na podstawie, a jest ci potrzebny), jak komuś będzie potrzebna biologia i chemia, to co, ma iść do humana?

Zawiła i nudna jest matematyka, a nie biologia No może trochę biochemia, ale to ciekawe je przecież


"Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej." R. Dawkins

Offline

 

#9 2008-05-21 16:18:30

Mariusz

Profesor

8383212
Skąd: Bielsk Podlaski
Zarejestrowany: 2008-04-29
Posty: 276
Punktów :   

Re: Szkoła

Chodziło mi o to, że mnie te przedmioty w ogóle nie interesują, nudzę się na lekcjach chemii, a do tego nie lubię kuć na pamięć właściwości i zastosowań przeróżnych kwasów i alkoholi, a do tego wzory. Po prostu nie dla mnie. Zdecydowanie wolałbym iść na matematyka-informatyka, bądź matematyka-geografia-wos. Przedmioty jak dla mnie ciekawsze, a do tego interesują mnie. Ludzie są różni i różne rzeczy ich interesują. Niektórych interesuje rock, niektórych doświadczenia chemiczne, niektórych gatunki zwierząt, mnie te rzeczy za bardzo nie interesują i raczej się to nie zmieni.


"Dla mnie rap to nie żaden dodatek do piwa chłopaku
bo to piwo powinno być dodatkiem do rapu,
leję na pseudorap jak na piwo w pubie
to paradoks, bo leję na urynoterapię.

Offline

 

#10 2008-05-21 16:21:08

Lilith

Szlachcic

Zarejestrowany: 2008-05-01
Posty: 197
Punktów :   

Re: Szkoła

ok, myslałam, że stwierdzasz ogólnie, że bio-chem to najgorszy profil.


"Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej." R. Dawkins

Offline

 

#11 2008-05-21 20:02:54

Xin

Obywatel

3751184
Call me!
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2008-05-09
Posty: 52
Punktów :   
WWW

Re: Szkoła

Co do kierunków: wszystko zależy od upodobań i planów na przyszłość, ja preferuje raczej przedmioty humanistyczne, no i języki. Biologia- jako, tako. Najgorsza jest chemia, i fizyka...Nie, przepraszam- matematyka, straszna jest.


http://img.userbars.pl/68/13446.gif
Uniżony sługa Lillith

Offline

 

#12 2008-05-27 07:49:06

Caislohen

Grafomańska dusza

12045095
Skąd: Moriand
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 329
Punktów :   

Re: Szkoła

NO to dziś STRAJK. Choć tak na prawdę to się nazywa Ogólnopolski Protest Pracowników Oświaty.
Nie wiem, jak u was, ale u mnie nauczycielom nie chciało przejść przez gardło "Nie idziecie jutro do szkoły". Nie chcieli się do tego przyznać. He He...


Jeśli coś jest niejasnego, chcesz o coś zapytać - dowiedzieć dlaczego się przyczepiłem - pisz.


A'iere! Elenia Nu Lauriel || Lauriel Ainia Nu viel

Offline

 

#13 2008-05-27 17:26:42

Lilith

Szlachcic

Zarejestrowany: 2008-05-01
Posty: 197
Punktów :   

Re: Szkoła

Lol, jakichś dziwnych nauczycieli macie. W mojej byłej szkole nikt z uczniów nie przyszedł po apelu nauczycieli... (z tym zę nauczyciele i tak musieli byc w szkole, i tak)


"Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej." R. Dawkins

Offline

 

#14 2008-05-27 17:35:31

Westert

Ja tu tylko sprzątam

5872137
Skąd: Kłobuck
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 296
Punktów :   
WWW

Re: Szkoła

U nas wszyscy się zmyli. Ja przyszedłem, potem poszedłem, wróciłem po rower, pojechałem. W sumie wolny dzień


la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi

Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn

Offline

 

#15 2008-05-27 17:45:21

Belwar

Tutejszy

Zarejestrowany: 2008-05-05
Posty: 97
Punktów :   

Re: Szkoła

A u mnie nie strajkowali, tylko w tamtym roku
<foch>... A ja sobie nadzieje robiłem...


"Wodzionka, wodzionka, to jest ósmy świata cud..."

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plmaltańczyk miniaturka waga zaproszenia-na-komunie-wzory.eu Serwis mitsubishi Warszawa