#1 2008-05-16 10:06:35

Boredie

Obywatel

Zarejestrowany: 2008-05-12
Posty: 56
Punktów :   

Teatr - źródło rozpusty

Tak, co Wy myślicie na temat dzisiejszego Teatru.

Według mnie spadł na psy.
Czemu?

Przyznam się, że nie chadzam często do tego "domu sztuki". Ale rok temu tam przybyłem i co zobaczyłem?
Była to sztuka bodajże: "Tymon ateńczyk". Pojawiły się tam dość jednoznaczne sceny. Prawie każdy z aktorów przeklinał jak blokersi. Wiele było scen wulgarnie erotycznych, wręcz perwersyjnych. Kobiety miały stosunki z kobietami, potem z mężczyznami wydając przy tym nieartykułowane odgłosy i wulgarne słowa typu: Pierd** mnie! Ty K***O!!!"

Moja znajoma opowiadała, że była na spektaklu o nazwie: "Przebudzenie wiosny" czy jakoś w tym stylu.
I tam aktorzy rozebrali się do majtek (aktorki do stanika i majtek) i biegali po scenie, potem weszli w publiczność zabrali jedną kobietę i rozebrały ją do stanika i majtek. Możliwe, że owa pani była podstawiona, ale sam fakt jest niesmaczny.

Wczoraj w Teleekspresie dowiedziałem się, że powstała nowa sztuka. Aktorzy rozbierali się na samochodach i biegali z krzykiem po scenie, a przy tych swawolach przejeżdżał Papież Jan Paweł II w Papamobile... Tu już jest przesada!


Reasumując, teatr zmienił się nie do poznania. Dawniej spektakle typu: "Noc wigilijna" "Ojciec Goriod" "Zemsta" "Dziady" "Itp" "Itd", były co prawda nudne (dla zwykłego śmiertelnika), ale wynikały z nich jakieś wartości. Po wyjściu z teatru człowiek doznawał Katharsis, jego dusza została oczyszczona. Dzisiaj po wyjściu z teatru zostaje niesmak, człowiek zastanawia się: "Po co ja tutaj przyszedłem"?

A jakie jest Wasze zdanie?


http://img392.imageshack.us/img392/4152/jokerbanner223ia8.jpg

Offline

 

#2 2008-05-16 14:51:03

MaWro

Bywalec

Zarejestrowany: 2008-05-13
Posty: 43
Punktów :   

Re: Teatr - źródło rozpusty

Co to za sztuka z tym papamobile?

Offline

 

#3 2008-05-17 16:45:37

edgar 20

Strażnik

8443190
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 164
Punktów :   

Re: Teatr - źródło rozpusty

No tak Borodie ma rację dzisiejszy teatr zmienił się nie do poznania ale taka jest współczesna sztuka, artyści szukają nowych środków dotarcia do widza i przedstawienia mu współczesnego świata w sposób jak najbardziej prawdziwy, niestety często zamiast tego co chcieli uzyskać podają widzowi nędzne ochłapy albo irytujące czy też wulgarne scenki. Myślę że często po prostu sztuki są zwyczajnie przekombinowane przez co zwyczajnie groteskowe i głupie, nieprawdziwe  niczym telenowela tyle że kipiąca wulgarną erotyką- która jest cholernie niesmaczna i widz zamiast oglądać sztukę a po jej obejrzeniu mieć przemyślenia, refleksje ma ochotę zarówno w trakcie oglądania jak i po zwymiotować i jak najszybciej zapomnieć o tym co widział.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plmaltańczyk miniaturka waga zaproszenia-na-komunie-wzory.eu Serwis mitsubishi Warszawa